Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман і Голова Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанська комісія) Джанні Букіккіо у вівторок обговорили питання співпраці щодо внесення змін до Конституції України та нового виборчого законодавства.
На початку зустрічі В.Гройсман, вітаючи гостей, подякував за підтримку України, зокрема, у питанні її територіальної цілісності і прагнення до утвердження верховенства права.
«Сьогодні маємо зовнішню агресію, яка впливає на усі процеси в державі. Водночас, є ряд внутрішніх проблем і завдань, які потрібно вирішити», - сказав він, додавши, що «є важливий шлях, який треба пройти швидко, і допомога Венеціанської комісії дозволить уникнути помилок». У цьому контексті В.Гройсман наголосив, зокрема, на важливості систематизації процесу законотворення.
Своєю чергою, пан Дж.Букіккіо високо оцінив рішення Президента України щодо створення конституційної комісії, і висловив побажання, аби у її роботі було широке представництво політичних сил та експертних кіл.
Він зазначив, що «Венеціанська комісія також може бути представлена у цій конституційній комісії, адже усі конституційні проблеми ми опрацьовуємо з українською владою давно».
При цьому Голова Європейської комісії «За демократію через право» наголосив, що конституційний процес має бути комплексним, і забезпечувати баланс між гілками влади.
Голова Верховної Ради нагадав, що конституційні зміни в Україні мають відбутися до осені з тим, аби місцеві вибори проводилися на новій основі з новими повноваженнями органів місцевої влади, з урахуванням децентралізації. «Це дозволить побудувати хорошу архітектуру державного управління в Україні», - зазначив він.
«Нереформована Україна не буде успішною, тому у нас є необхідність внести зміни до Конституції і до виборчого законодавства вже на нинішній сесії», - підкреслив В.Гройсман.
Своєю чергою, Дж.Букіккіо зазначив важливість якомога скорішого проведення судової реформи та реформи з децентралізації влади. «Хороший закон з децентралізації влади в Україні надішле сигнал міжнародним інституціям, що в Україні здійснюються правильні кроки», - сказав він.
Сторони також обговорили питання щодо внесення змін до закону про очищення влади.
Приєднані зображення:
Теги:
Джерело:
Прес-служба Верховної Ради України
Поділитися новиною:
20 листопада 2024
Аналіз місцевих бюджетів за 9 місяців 2024...
Автор: Ігор Онищук, експерт шведсько-української програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в...
19 листопада 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 листопада 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 листопада 2024
Підтримка населенням децентралізації...
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...