Шведська Програма підтримки реформ децентралізації та відновлення в Україні, 2024-2028 рр.
Про SALAR International та її діяльність в Україні
SALAR International є дочірньою організацією Шведської асоціації місцевих органів влади та регіонів (SALAR), яка представляє всі 290 муніципалітетів та 21 регіон Швеції. Як міжнародна філія SALAR, ми працюємо на глобальному рівні для підтримки місцевої демократії та належного врядування в країнах, що розвиваються, та країнах з перехідною економікою. Наш досвід охоплює такі сфери, як розбудова спроможності муніципального управління та надання послуг, планування місцевого та регіонального розвитку, підтримка асоціацій органів місцевого самоврядування, політика децентралізації та європейська інтеграція. Географічно проєкти SALAR International охоплюють країни Східної Європи, Кавказу, Близького Сходу та Африки.
SALAR International працює в Україні з 2014 року, надаючи підтримку процесу децентралізації через три основні ініціативи, спрямовані на розбудову надійної багаторівневої системи управління, підвищення доступності та якості послуг на місцевому рівні, а також посилення міжнародного співробітництва між муніципалітетами України та ЄС. Після повномасштабного вторгнення SALAR International долучилася до кризової підтримки українських громад, надаючи їм матеріальну допомогу.
Опис контексту
SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були розпочаті ще до повномасштабного вторгнення. Для реагування на мінливі потреби українських муніципалітетів і національних суб'єктів у воєнний час було започатковано нову багаторівневу програму, яка фінансуватиметься Шведським агентством з питань міжнародного розвитку та співробітництва (Sida).
SALAR International наразі перебуває на етапі підготовки нової Програми, початок реалізації заплановано на липень або серпень 2024 року. Програма розрахована на чотири роки, але поки діяльність запланована на перші 24 місяці.
Програма спрямована як на короткострокову так і на довгострокову роботу, фокусуючись на вирішенні потреб системи багаторівневого врядування в Україні, паралельно посилюючи спроможність громад надавати публічні послуги, та безпосередню участь громад у процесах відновлення та відбудови, відповідно до вимог вступу до ЄС.
Програма складається з двох компонентів: один буде фокусуватися на полісі та співпраці з національними суб'єктами, інший надаватиме безпосередню підтримку громадам. Крім того, Програма охоплюватиме п'ять тематичних напрямків: освіту, фіскальну децентралізацію та бюджетування, надання адміністративних послуг, відновлення під керівництвом місцевих органів влади, а також міжнародне співробітництво громад.
Програма надаватиме матеріальну підтримку для кризових потреб громад та координуватиме з іншими міжнародними суб'єктами фінансування реалізації планів відновлення.
Організаційна структура
Програма є спільною шведсько-українською ініціативою з управлінськими структурами в Стокгольмі та Києві. Це сприяє горизонтальній організаційній структурі, що передбачає високий рівень автономії та відповідальності залучених експертів, а також активну участь та рівень причетності місцевих партнерів, таких як зацікавлені сторони на національному рівні та громади України.
Очікується, що понад 50 осіб працюватимуть в Україні на повний робочий день у різних тематичних командах і спільних відділах. Офіс Програми знаходиться у Києві, Програма працюватиме в усіх регіонах, що контролюються Урядом України.
Опис ролі
Експерт(ка) з інтеграції ветеранської проблематики відповідає за розробку стратегій та реалізацію ініціатив, які враховують досвід і потреби ветеранів у підтримці, що надається Програмою громадам України. Ця посада спрямована на забезпечення ефективної інтеграції ветеранської проблематики в діяльність місцевої влади щодо відновлення та розвитку, надання послуг, програм реінтеграції ветеранів, запобігання гендерно зумовленому насильству для підвищення стійкості та сталого розвитку громад, що постраждали від війни.
Тривалість: 22 місяці, 50-100%. Частково потрібна фізична присутність в офісі Програми.
Місцезнаходження: Київ.
Оцінка заявок та відбір
Надсилайте ваші пропозиції з резюме обсягом не більше 3 сторінок та супровідним листом не більше 1 сторінки за адресою: ukraine@salarinternational.se. Будь ласка, зазначте у темі листа «Експерт(ка) з інтеграції ветеранських перспектив». Співбесіди будуть проводитися регулярно, залежно від отриманих заявок. Лише відібрані кандидати отримають відповідь електронною поштою після завершення рекрутингу.
Будь ласка, ознайомтеся з детальним описом вакансії за посиланням.
Реченець подачі заявок: 16 серпня 2024 року
Теги:
04 грудня 2024
Що таке «Шкільний громадський бюджет» та «Громадський бюджет на дитячі мрії» (запис вебінару)
Що таке «Шкільний громадський бюджет» та...
Під час вебінару від швейцарсько-українського проєкту DECIDE експерти Сергій Омелічкін та Михайло Ізюмський...
04 грудня 2024
«Інститут громадянського суспільства»...
З першого грудня поточного року команда Інституту громадянського суспільства за підтримки Міжнародного фонду...
03 грудня 2024
200 представників ОМС Житомирщини навчать залучати грантові гроші задля відбудови і розвитку
200 представників ОМС Житомирщини навчать...
26 листопада у Житомирі зібралися 200 представників ОМС області, щоб розпочати навчання за освітньою програмою...
03 грудня 2024
Джулі Конен: «Cities4Cities будує стійкі партнерства між містами»
Джулі Конен: «Cities4Cities будує стійкі...
Другий день Львівського форуму муніципального партнерства відкрила керівниця місії USAID в Україні, Джулі Конен....