Рава-Руська та Великий Бичків знаходять неординарні рішення завдяки міжмуніципальному співробітництву

19 липня 2024 року Рава-Руська громада, що на Львівщині, та Великий Бичків, що на Закарпатті, уклали угоду про співробітництво за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Громади планують разом покращувати послуги в освітній та житлово-комунальній сферах. Договір підписали Іван Івануса, Рава-Руський міський голова та Олег Бурса, Великобичківський селищний голова під час візиту львів’ян на Закарпаття.


Ця співпраця народилася після того, як експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» побачили разючу схожість у стратегіях громад та багато спільних викликів і можливостей: обидві мають майже однакову кількість населення та навчальних закладів, на територіях є національні природні  парки, обидві прикордонні та не газифіковані. Тож експерти порадили громадам об’єднати зусилля.

Ближче познайомившись та дослідивши успішні практики одне одного, громади вирішили реалізовувати спільний проєкт «Дружнє прикордоння: підсилення спроможності Рава-Руської та Великобичківської громад».

 

 

Рава Руська буде переймати досвід Великого Бичкова у сортуванні сміття, адже цій громаді вдалося налагодити роботу з приватним підприємством, яке збирає, сортує та збуває відходи. Рава-русьці також планують запозичити підхід у модернізації шкільного харчування, адже Великий Бичків зробив цілу революцію у шкільному харчуванні: провівши просвітницьку кампанію та закупивши необхідне обладнання за кошт місцевого бюджету, підприємців та інвестиційних проєктів, громада впровадила систему кейтерингу, який доставляє якісну і недорогу їжу понад 2 тисячам школярів.

«Це був дуже цінний досвід побачити на власні очі, як усе це працює у колег. Також нас захопила ідея зі екологічних уроків для дітей та створення територіального медичного об’єднання», - поділився враженнями Іван Івануса, Рава-Руський міський голова.

 

 

Тим часом Великий Бичків знайшов проєктне рішення щодо розвитку системи водоочищення та водовідведення, дослідивши досвід Рава Руської ще під час першого обмінного візиту у травні. Справа у тому, що у 1998 році масштабний паводок зруйнував частину очисних споруд та мережі водовідведення у селищі Кобилецька Поляна Великобичківської громади – і цей виклик досі залишався невирішеним через велику затратність проєкту.

«Ми побачили технічну документацію і розрахунки Рава-Руської - цифри, які ґрунтуються на реальному досвіді та практичній перевірці. Після цього переосмислили свій підхід, внесли важливі корективи і бачимо, що тепер зможемо реалізувати нашу ідею!», - розповідає Олег Бурса, Великобичківський селищний голова.

Крім того, новоспечені партнери домовилися разом подаватися на конкурси міжнародних програм, щоб залучати додаткові ресурси, та планують допомагати одне одному у розвитку інклюзивно-ресурсних центрів.

 

 

Більше про співробітництво громад – у секторальній рубриці порталу «Децентралізація».

24.07.2024 - 13:29 | Переглядів: 1523
Рава-Руська та Великий Бичків знаходять неординарні рішення завдяки міжмуніципальному співробітництву

Теги:

співробітництво міжнародна підтримка

Область:

Закарпатська область Львівська область

Громади:

Рава-Руська територіальна громада Великобичківська територіальна громада

Джерело:

Читайте також:

16 грудня 2024

80% закладів освіти пошкодила росія. Як у Чернігові облаштовують сучасні шкільні укриття

80% закладів освіти пошкодила росія. Як у...

«Внаслідок повномасштабного вторгнення і постійних обстрілів Чернігова 80 % закладів освіти, тобто шкіл, садочків,...

13 грудня 2024

«Я згоден проміняти великий бюджет нашої громади на високі доходи наших мешканців». Інтерв'ю голови громади

«Я згоден проміняти великий бюджет нашої...

Голова одної з найбагатших на Полтавщині Сергіївської громади Ігор Лідовий розповів про те, чому розвиток...

02 грудня 2024

Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки Програми USAID DOBRE запрацював медіацентр

Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки...

У Царичанській територіальній громаді Дніпропетровської області за підтримки Програми USAID DOBRE відкрили медіацентр...

02 грудня 2024

Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у Решетилівській громаді учні створювали громадські проєкти

Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у...

Авторка: Марія Булейко (Марковська) Полтавщина – чи не перший регіон в Україні, де ще у 2019 році на обласному...