16 липня 2024
Децентралізація
Проєкт DECIDE сприятиме передачі закладів професійно-технічної освіти з державної у комунальну власність

 

У 2016 році управління та фінансування закладів професійно-технічної освіти перейшло з державного на місцевий рівень. Водночас сотні профтехів дотепер залишаються закладами державної, а не комунальної форми власності.

Підтримуючи реформу професійної освіти через напрям «DECIDE: ПРОФТЕХ», Швейцарсько-український проєкт DECIDE сприятиме процесу передачі закладів.


Масштабну робота за напрямом проєкт розпочав лише у травні, але експерти DECIDE вже виявили низку типових, поширених проблем. Серед них:

  • відсутні або не актуальні накази про закріплення майна за профтехами;
  • рішення обласних рад про надання згоди на прийняття закладів у комунальну власність не відповідають вимогам законодавства;
  • не зареєстровано право власності на нерухоме майно, земельні ділянки;
  • майно закладів було відчужено у приватну власність;
  • застарілі матеріали технічної інвентаризації.

Проєкт DECIDE планує надати таку підтримку:

  • Підтримає супровід десятків профтехів на шляху до передачі. Починаючи з травня експерти DECIDE консультують заклади щодо підготовки документів, подальших кроків. Завдяки цьому вже у червні 5 профтехів змогли доопрацювати пакет документів, який раніше разом із зауваженнями повернуло Міністерство освіти і науки. Нині ці заклади повторно відправили документи на розгляд і очікують на позитивні висновки🤞
  • Розробить Методичні рекомендації щодо передачі профтехів. Влітку експерти DECIDE планують презентувати рекомендації, де, зокрема, випишуть найбільш поширені помилки при підготовці документів, а також опишуть основні ризики.
  • Запропонує цифрові інструменти для моніторингу процесу передачі. Наприкінці травня команда DECIDE почала розробку інтерактивного дашборду, який допомагає відстежувати статус передачі профтехів у комунальну власність. Цей дашборд – для використання Урядом. Однак до кінця серпня планується запустити також CRM-систему для вдосконалення та оптимізації процесу передачі, що буде доступна всім областям.

Про успіхи та виклики у процесі передачі профтехів розповідатимемо у наступних матеріалах. Стежте за новинами сфери освіти у секторальній рубриці порталу «Децентралізація»: https://decentralization.ua/education

Переглядів: 1015
Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Новини на тему: освіта
Читайте також: