16 липня 2024
Децентралізація
Громади Волині, Рівненщини, Харківщини, Одещини та Херсонщини співпрацюватимуть з громадами Литовської Республіки
Громади Волині, Рівненщини, Харківщини, Одещини та Херсонщини співпрацюватимуть з громадами Литовської Республіки

Церемонія підписання договорів про співробітництво відбулася в рамках Форуму громад «Реформи. Децентралізація. Євроінтеграція», що пройшов на Волині за ініціативи Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.


Так, Боратинська громада Волинської області підписала тристоронню угоду про співпрацю з Чорноморською громадою Одеської області та Юрбаркаською громадою Литовської Республіки. Дубенська громада Рівненської області підписала угоду з муніципалітетом Тракай Литовської Республіки. Тристоронню угоду підписали Богодухівська громада Харківської області, Чорнобаївська громада Херсонської області та муніципалітет Пагегяй Литовської Республіки.

«Вперше ми застосували практику тристоронніх угод, коли громади із безпечних територій беруть шефство над громадами, наближеними до зони бойових дій», - прокоментував народний депутат України Віталій Безгін.

Підписання угод про співробітництво,  за словами Олександра Аліксійчука, народного депутата України, дадуть можливість готувати спільні проекти участі в європейських структурних фондах і залучати ресурси в українські громади.

«Для нас підписання угоди з іноземними партнерами – це не лише інструмент промоції та залучення додаткових коштів, це вагома можливість доности свої позиції, позиції нашої держави на міжнародному рівні, можливість розповідати, чим ми живемо, з якими проблемами стикаємось, куди рухаємось і до чого прагнемо. Боратинська громада вже має партнерів у Німеччині, Канаді та Польщі. Нам дуже приємно, що тепер ми матимемо партнерську громаду і у Литві, яка є надійною союзницею України. Маємо тепер партнерів і у сонячній Одещині. З мером Чорноморська вже провели робочу бесіду, обговоривши перспективи співпраці та ідеї для спільних проєктів» - прокоментував голова Боратинської громади Сергій Яручик.

Нагадаємо, нещодавно Президент України Володимир Зеленський підписав євроінтеграційний Закон про міжнародне співробітництво місцевого самоврядування (законопроект №9450), який дозволить громадам і регіонам в спрощеному та більш широкому форматі працювати з фондами ЄС, залучати їхні кошти.

Раніше, В’ячеслав Негода, керівник Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України заявив, щоб допомогти громадам розвивати міжнародне партнерство,  Конгрес спрямував до Уряду протокольне рішення щодо створення інституційної системи організації процесу підтримки євроінтеграції як в системі виконавчої влади, так і в системі місцевого самоврядування.

Все про міжнародне партнерство громад – на порталі «Децентралізація» у рубриці «Партнерство задля відновлення та розвитку».

«Децентралізація» звертає також увагу, що тепер на порталі працює нова рубрика «Євроінтеграція громад».

Переглядів: 8157
Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Новини на тему: партнерство
Читайте також: