16 липня 2024
Децентралізація
Соціальне таксі та паспортна станція: Білокриницька громада розширює послуги через муніципальне співробітництво
Соціальне таксі та паспортна станція: Білокриницька громада розширює послуги через муніципальне співробітництво

Відвідати банк або лікарню для людей з інвалідністю в Білокриницькій громаді, що на Рівненщині, — справжній виклик, адже немає спеціального транспорту, який би відвозив мешканців до потрібних установ. З’ясувавши, що у трьох сусідніх громадах  — Бабинській, Корнинській та Бугринській — теж така ж проблема, Білокриницька громада ініціювала створення спільного соціального таксі, щоб одним автомобілем закрити спільну потребу.


«Якщо автомобіль коштує понад 60 тисяч доларів, одна громада це не потягне. До того ж, у нас немає великої кількості людей, які потребують такого перевезення, і цей автомобіль не буде зайнятий на всі 100% тільки в одній громаді. Тому виникла ідея стати партнерами», — розповідає Оксана Краплич, проєктна менеджерка Білокриницької сільської ради.

 

Оксана Краплич під час тренінгу від  Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

 

Усі чотири громади підписали договір про співробітництво у сфері соціальних та адміністративних послуг за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Експерти допомогли розробити договір і налагодити співробітництво. Окрім проєкту із соціальним таксі, громади спільно встановлюватимуть ще й паспортну станцію, де мешканці зможуть швидко й без черг отримати як ID-картки, так і закордонні паспорти.

«Ми всі розташовані недалеко від Рівного. Але для того, щоб у Рівному подати документи на закордонний паспорт, треба місяць стояти в черзі. Вона настільки велика, що паспорт можна отримати тільки через три місяці. Ми порахували, що у нас ці документи можна буде отримати від 10 днів до місяця. А ще в 14 років дітям виготовляють безкоштовно українські паспорти. У кожній громаді є школярі, і буде набагато рентабельніше, якщо їх привезуть до сільської ради, де вони всі за один день подадуть документи на паспорт», — розповідає Олена Плетьонка, начальниця відділу "Центр надання адміністративних послуг" Білокриницької сільської ради.

Білокриницька громада вже має кабінет у ЦНАПі для паспортної станції, що відповідає вимогам інклюзивності: перший поверх, є сходохід, який надав Проєкт USAID «ГОВЕРЛА», пандус, вбиральня, яка пристосована для людей на кріслах колісних.

«У нашій громаді проживають лише 11,5 тисяч мешканців, є ризик того, що може не бути тієї кількості людей, які потребують таких послуг. Але коли ми об’єднуємося з іншими громадами, ми точно знаємо, що клієнтів на цю послугу буде достатньо», — пояснює важливість міжмуніципального партнерства Оксана Краплич.

 

Сходохід, який надав Проєкт USAID «ГОВЕРЛА»

 

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» підтримує громади-партнерки у налагодженні міжмуніципального співробітництва, яке є каталізатором цілісного розвитку громад. На сьогодні, вже 36 угод підписано за підтримки Проєкту, що допомагає громадам оптимізувати використання ресурсів, сприяє культурному розмаїттю, стимулює економічне зростання і розв'язання екологічних проблем, допомагає створювати масштабні проєкти.

Переглядів: 434
Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Новини на тему: співробітництво
Читайте також: