10 громад створили Асоціацію «Львівська агломерація»

 

29 квітня 2024 року Львівська та 9 сусідніх громад створили Асоціацію органів місцевого самоврядування «Львівська агломерація», повідомили у Львівській міській раді. Також під час установчих зборів затвердили Статус, обрали голову та співголову асоціації, виконавчого директора, затвердили персональний склад Правління та персональний склад Ревізійної комісії. Асоціація стане платформою, що об’єднає громади задля реалізації спільних проєктів на взаємовигідних та рівноправних засадах. Також йдеться про можливість залучати на ці проєкти кошти європейських донорів.


Так, до асоціації увійшли Львівська, Жовківська, Городоцька, Пустомитівська, Бібрська, Великолюбінська, Давидівська, Жовтанецька, Куликівська та Новояричівська громади. Нагадаємо, Меморандум про створення асоціації представники цих громад підписали восени минулого року. Головою асоціації обрали міського голову Львова Андрія Садового. Співголовами будуть почергово очільники всіх решти громад. Їх обиратимуть почергово, за назвою громади в алфавітному порядку. Відтак, зараз співголовою терміном на пів року став міський голова Бібрки Роман Гринус. За таким принципом затверджували і персональний склад Ревізійної комісії, куди зараз увійшли керівники Великолюбінської, Городоцької, Давидівської, Жовківської та Жовтанецької громад. Виконавчим директором  Асоціації «Львівська агломерація» обрали Романа Кізиму.

 

 

Виконавчий директор Асоціації «Львівська агломерація» Роман Кізима наголосив, що об’єднання громад у форматі агломерації може бути дуже дієвим механізмом нової комунікації, залучення зовнішніх ресурсів та навіть подальшої реформи місцевого самоврядування.

 

 

«Агломерація - це добровільне об’єднання рівних, це добросусідський майданчик без політичної складової. Це -  можливість, і від нас усіх залежить, чи ми нею скористаємося.

Львівська агломерація – це в першу чергу про людей. Ми всі, мешканці громад,  маємо мати відчуття спільного дому. Львівська агломерація – це про синергію, про об’єднання наших зусиль, наших територій, наших людей, науково-технічного потенціалу. Львівська агломерація – це про гроші. Бо основне наше завдання – це пошук зовнішнього фінасування на спільні проєкти.

Вважаємо, що основні проєкти, які нас можуть об’єднувати – це логістика і транспорт. Тобто ми повинні максимально уніфікувати транспортне сполучення Львівської громади з сусідніми. Це і е-квиток, це і продовження міських маршрутів. Друге  - екологія: наші водойми, парки, і каналізація та водопостачання. Чиста вода, якісна каналізація – це має стосуватися всіх навколишніх територій. Третій блок – гуманітарний. Йдеться про створення туристичного кластеру, йдеться про можливість показати туристам , в тому числі іноземним, Львівську агломерацію. Щоб вони бачили не тільки Львів з його архітектурою  і закладами громадськими харчування, а і прекрасну природу навколо. Також це розвиток освіти, медицини, забезпечення реабілітації наших військових не тільки у Львові, а й у навколишніх медичних закладах», - розповів Роман Кізима.

Зі створенням Асоціації «Львівська агломерація» громади привітала Директорка Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Клаудія Лучіані. Зауважимо, що над розробкою Стратегії потенційної Львівської агломерації працювали в тому числі і фахівці Ради Європи. 

«Вітаю всіх із цим важливим кроком. Це неймовірна ініціатива. Рада Європи вас супроводжує протягом останніх трьох років. Я дуже рада, що все реалізувалося. Мені дуже приємно бачити сьогодні прогрес. Приємно, що асоціація сьогодні налічує 10 громад,  ми сподіваємося, що ця цифра буде збільшуватися. Ми продовжуємо вас підтримувати і в цьому, і в інших проєктах», - зазначила Директорка Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Клаудія Лучіані.

 

 

Міський голова Андрій Садовий подякував Раді Європи в особі Клаудії Лучіані за підтримку та висловив сподівання на подальшу співпрацю. «Ми показуємо приклад для цілої України,  як мають правильно вибудовуватися асоціації в Україні, як мають працювати агломерації. Велике прохання, щоб в подальшому ми відчували ваше плече та разом будували мости, які мають з’єднувати Україну з Європейським Союзом», - сказав мер Львова Андрій Садовий.

Як зазначив народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін, Львівська агломерація   - це добрий лідерський приклад, коли є ініціатива як органів місцевого самоврядування, так і успішний ефективний патронат з боку ЛОВА.

«Це приклад прекрасної синергії діяльності працівників центральної та місцевої влади. Саме таким шляхом мають рухатися представники потенційних агломерацій в інших регіонах нашої країни. Сподіваюсь, що найближчим часом ми зможемо і з боку центральної влади підставити плече і забезпечити, зокрема, додатковими фінансовими стимулами функціонування агломерацій в Україні», - сказав Віталій Безгін.

Керівник Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України В’ячеслав Негода наголосив, що успіхи Львівської агломерації будуть мати практичне значення для інших громад України. 

 

 

«Важливо, що ви зуміли знайти спільні інтереси, які дадуть вам можливість розвивати кожну громаду зокрема. Це велика вигода і для Львівської області. Попереду багато конкретної роботи. І дуже важливо, щоб у вас вистачило синергії і спільності для досягнення мети, яка передбачена у Стратегії. За вашими  успіхами, досягненнями ми будемо уважно спостерігати. Це важливо для всієї України. Ваші успіхи будуть мати практичне значення дла інших громад. Ваші результати можуть стати основою для внесення змін до законодавства. А це важливий крок, щоб наші громади, наша децентралізація ставала ще міцнішою, і її потенціал  максимально використовувався в розвитку місцевого самоврядування, і звісно в інтересах нашої спільної перемоги над ворогом», - зазначив В’ячеслав Негода.

Фото Романа Балука для Львівської міської ради

Читайте також:

21 листопада 2024

Громади Хмельниччини долучилися до обговорення реформи старшої школи

Громади Хмельниччини долучилися до обговорення...

15 листопада в Хмельницькому відбулося громадське обговорення впровадження реформи профільної середньої освіти. Захід...

21 листопада 2024

Програма Polaris провела інформаційну сесію для громад Житомирщини

Програма Polaris провела інформаційну сесію для...

20 листопада у Житомирі відбулася інформаційна сесія Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в...

21 листопада 2024

Стратегія безбар’єрності: експерт розповів про цифрову доступність

Стратегія безбар’єрності: експерт розповів про...

Цифрова безбарʼєрність – один із шести ключових напрямків розвитку, визначених у Національній стратегії зі створення...

20 листопада 2024

Конгрес мерів у Парижі: народжується щонайменше 7 нових партнерств

Конгрес мерів у Парижі: народжується щонайменше...

Тільки уявіть масштаб Конгресу мерів у Парижі для лідерів місцевого самоврядування: 1200 французьких мерів відвідують...