24 травня 2024
Децентралізація
Віртуальна мандрівка в майбутнє: Нововоронцовська громада Херсонської області
Віртуальна мандрівка в майбутнє: Нововоронцовська громада Херсонської області

Попри виклики війни, українські громади планують свій розвиток. Такою є і Нововоронцовська громада Херсонської області. Центральна садиба розташована на березі колишнього Каховського водосховища. Попри всі нові виклики, що постали перед громадою, люди тут використовують усі можливості та планують свій розвиток.


Система пірсів, пляж, дитячі майданчики, вуличні тренажери, громадські вбиральні, канатна переправа та мотузяний парк, івент-зона у вигляді кавуна, оглядова альтанка «Маяк», зона тихого відпочинку та альтанок, кафе, а на почесному місці – алея пам’яті. Таким хочуть зробити місцевий парк тоді, коли це буде безпечно.

Що там є зараз? Цей парк закладений понад 200 років тому. Більшу його частину було затоплено під час створення Каховської ГЕС. Це єдина паркова зона селища, яку мріють зробити сучасною та корисною.

Чому вирішили зробити проєкт зараз? Нещодавно громада почала співпрацю з Програмою USAID DOBRE. Окрім інших напрямків співпраці, Програма запропонувала можливість створити план відкритого громадського простору. У співпраці з залученими експертами та місцевою ініціативною групою було створено проєкт простору, який зможуть втілити пізніше. Попри все громада хоче розвиватися, тож уже зараз використовує всі можливості, щоб спланувати свій розвиток.

Коли проєкт реалізують? Втілення проєкту зможуть розпочати тоді, коли, перш за все, це буде безпечно. До того ж для місцевого бюджету є більш пріоритетні витрати. Проте в громаді кажуть, що перебувають у пошуку підтримки та зовнішнього фінансування, і щойно побачать таку можливість – не прогавлять її. Адже частина роботи вже готова: план простору вони мають.

Чому громаді потрібен цей проєкт? У парку буде можливість для розвитку та відпочинку різних категорій населення: від наймолодших до найстарших. До того ж тут будуть зони активного та тихого відпочинку. І, звісно, можливість для розвитку туризму та підприємництва, що, в свою чергу, наповнюватиме місцевий бюджет.

 

 

Переглядів: 467
Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Новини на тему: відновлення
Читайте також: