Олександр Кубраков розповів про три ключові напрямки роботи Міністерства інфраструктури в сфері децентралізації

Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков звернувся до учасників 10-го Європейського саміту регіонів і міст, який відбувся 18-19 березня у бельгійському місті Монс. 


У Міністерстві навели повний текст виступу.

Шановний пане Президенте Кордейро, шановні колеги та друзі!

Дякую за можливість звернутися до учасників 10-го Європейського саміту регіонів і міст та висловити щиру вдячність від Українського народу за вашу допомогу і підтримку. Протягом останніх двох років Україна зіткнулася з найбільшим викликом у своїй історії: військовою агресією з боку росії. Однак Україна володіє секретною зброєю, яка можлива лише в демократичній державі - сильним громадянським суспільством та ефективним місцевим самоврядуванням. Навіть під час повномасштабної війни ми продовжуємо реформу децентралізації. Маємо 3 ключові напрямки нашої роботи:

І. Завершення реформи децентралізації:

  • запровадження адміністративного нагляду за законністю рішень органів місцевого самоврядування;
  • забезпечення розмежування власних та делегованих повноважень органів місцевого самоврядування;
  • посилення фінансової спроможності громад з одночасним підвищенням прозорості та підзвітності їхньої роботи.

Пріоритети реформи ми узгодили в Дорожній карті реформи децентралізації, яка незабаром буде ухвалена Кабінетом Міністрів.

 ІІ. Посилення ролі громад у відновленні та відбудові:

  • у 2023 та 2024 роках нам вдалося виділити 1,7 мільярда доларів на відновлення на місцевому та регіональному рівнях. Більша частина цих коштів - арештовані російські активи, які були доступні в Україні, інша половина - кредити ЄІБ.
  • Завдяки Плану Ukraine Facility українські громади отримають щонайменше 20% грантових коштів від ЄС на відновлення, модернізацію та розвиток своїх інфраструктурних проектів.

Ми тісно співпрацюємо з асоціаціями органів місцевого самоврядування, щоб розробити прозорі та справедливі правила визначення пріоритетності проектів, засновані на принципах політики згуртування Європейського Союзу.

Однак, зважаючи на масштаби руйнувань та зростаючу потребу у відновленні, нам важливо спільно просувати питання розблокування російських активів та спрямування їх на оборону та відновлення України.

ІІІ. Посилення регіонального розвитку:

  • ми оновили Державну стратегію регіонального розвитку до 2027 року, щоб узгодити регіональні пріоритети з Українським планом, адаптувати існуючу стратегію до реалій війни та розпочати адаптацію української регіональної політики до інструментів Європейського Союзу. За підтримки Плану Ukraine Facility українська регіональна політика має шанс на належне перезавантаження, що базуватиметься на підході "знизу-вгору" та керуватиметься даними.

Ми вітаємо ініціативу створення Спільного консультативного комітету між Україною та Європейським комітетом регіону як послідовну та стабільну форму співпраці з місцевими та регіональними органами влади країн-членів. Сподіваємося, що такий інструмент сприятиме посиленню спроможності органів місцевого самоврядування України на шляху до Європейського Союзу. За підтримки європейських партнерів ми активно працюємо над виконанням зобов'язань України відповідно до Звіту щодо розширення та європейської інтеграції в цілому. Ми вдячні громадянам та інституціям Європейського Союзу за всебічну підтримку.

В Україні кажуть, що справжні друзі пізнаються у важкі часи. Пане Президенте Кордейру, сьогодні, через Вас, я хочу ще раз подякувати всім представникам регіональної та місцевої влади Європи та всім небайдужим, хто допомагав нам боротися за наші спільні демократичні цінності протягом останніх 755 днів.

20.03.2024 - 12:32 | Переглядів: 1023
Олександр Кубраков розповів про три ключові напрямки роботи Міністерства інфраструктури в сфері децентралізації

Теги:

Олександр Кубраков

Джерело:

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України

Читайте також:

21 листопада 2024

Громади Хмельниччини долучилися до обговорення реформи старшої школи

Громади Хмельниччини долучилися до обговорення...

15 листопада в Хмельницькому відбулося громадське обговорення впровадження реформи профільної середньої освіти. Захід...

21 листопада 2024

Програма Polaris провела інформаційну сесію для громад Житомирщини

Програма Polaris провела інформаційну сесію для...

20 листопада у Житомирі відбулася інформаційна сесія Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в...

21 листопада 2024

Стратегія безбар’єрності: експерт розповів про цифрову доступність

Стратегія безбар’єрності: експерт розповів про...

Цифрова безбарʼєрність – один із шести ключових напрямків розвитку, визначених у Національній стратегії зі створення...

20 листопада 2024

Конгрес мерів у Парижі: народжується щонайменше 7 нових партнерств

Конгрес мерів у Парижі: народжується щонайменше...

Тільки уявіть масштаб Конгресу мерів у Парижі для лідерів місцевого самоврядування: 1200 французьких мерів відвідують...