20 червня 2024
Децентралізація
У Коцюбинської громади з’явилося перше місто-побратим

 

Договір про партнерство та співробітництво 18 березня уклали Коцюбинська територіальна громада Київської області та місто Гейніце (Чеська Республіка).


Документ своїми підписами скріпили Коцюбинський селищний голова Сергій Даніш та староста міста Гейніце Ярослав Димчак.

За словами Сергія Даніша, чеське місто стало першим містом-побратимом Коцюбинського.

«Символічно, що першим містом-побратимом Коцюбинського, поза межами України, стало чеське місто, яке прийняло у свою громаду значну кількість українських переселенців у перші найважчі дні вторгнення та продовжує підтримувати їх», – зазначає Сергій Даніш.

Основними напрямками співробітництва сторони визначили допомогу ЗСУ та  відбудову України.

Нагадаємо, у парламенті на розгляді - проект Закону «Про міжнародне територіальне співробітництво України» (№9450). Його проєктні норми наближені до законодавства ЄС і покликані створити більш якісні умови для налагодження міжнародної міжмуніципальної співпраці.

Раніше, народний депутат України Віталій Безгін заявляв про те, що територіальні громади України, розвиваючи міжнародні міжмуніципальні партнерства, мають вийти на рівень реалізації спільних проектів із зарубіжними муніципалітетами, в тому числі за рахунок коштів європейських структурних фондів – це чи не єдина можливість розвиватися в умовах, при яких більшість коштів бюджетів всіх рівнів спрямовані на оборону і захист країни.

На думку керівника Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України В’ячеслава Негоди, основні завдання, які має забезпечувати міжнародне міжмуніципальне партнерство громад – народна дипломатія; економічна співпраця, пошук бізнес-партнерів; обмін міжмуніципальним досвідом, взаємодія з українцями, які вимушено покинули територію України; гуманітарна підтримка; євроінтеграція.

За даними ГО «Товариство дослідників України» мережа міжнародного міжмуніципального співробітництва територіальних громад налічує 1626 партнерств у 62 країнах світу.

Все про міжнародне партнерство громад – на порталі «Децентралізація» у рубриці «Партнерство задля відновлення та розвитку».

Переглядів: 479
Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Новини на тему: партнерство
Читайте також: