Переваги добровільно об’єднаних територіальних громад

Кінцева мета децентралізації – це створення спроможних територіальних громад унаслідок передачі значних повноважень та ресурсів від державних органів органам місцевого самоврядування.

Нині на Прикарпатті функціонує три територіальні громади: Печеніжинська (Коломийський р-н), Верхнянська (Калуський р-н), Старобогородчанська (Богородчанський р-н), у яких 25 жовтня 2015 року відбулись перші місцеві вибори. 28 лютого 2016 року відбулися вибори старост у 8-и населених пунктах Печеніжинської ОТГ.

У липні 2015 року утворено Бурштинську ОТГ, у яку ввійшли населені пункти двох суміжних районів – Галицького та Рогатинського. До нині жителі та керівництво громади чекають рішення парламенту про зміну меж районів  та призначення ЦВК перших місцевих виборів в ОТГ.

У жовтні утворено Білоберізьку об’єднану територіальну громаду (Верховинський р-н), у якій  на 27 березня 2016 року призначено перші місцеві вибори.

Нині можна говорити про переваги добровільного об’єднання територіальних громад беручи за основу як теоретичні, так і практичні досягнення.

1. Практичне підтвердження задекларованих державою переваг об’єднання громади отримали в напрямку реалізації власних повноважень. Об’єднані громади самостійно планують та сприяють місцевому економічному розвитку; вирішують питання розвитку та утримання інфраструктури об’єднаної громади, планування розвитку території громади, питання забудови території громади, благоустрою територій, житлово-комунальних послуг; утримання об’єктів комунальної власності; функціонування сфер соціальної допомоги, первинної охорона здоров’я та швидкої медичної допомоги, середньої, дошкільної та позашкільної освіти; культури та фізичної культури й спорту, охорона правопорядку (муніципальна варта); самостійно управляють пасажирськими перевезеннями на території громади.

2. Практичне підтвердження задекларованих державою переваг об’єднання громади отримали в напрямках формування та управління бюджетом громади. Відповідно до змін внесених до Бюджетного Кодексу для фінансового забезпечення повноважень об’єднані територіальні громади отримають такі фінансові ресурси… Більше - ТУТ

Область:

Івано-Франківська область

Джерело:

Сайт Івано-Франківської ОДА

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 вересня 2024

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10 міст 4 районів та більше 300 сіл та селищ в Україні

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10...

19 вересня 2024 року Верховна Рада України ухвалила Постанову про перейменування окремих населених пунктів та районів...

19 вересня 2024

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності Всеукраїнської асоціації ОТГ

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголошує конкурс на вакантну посаду експерта(ки) з...

19 вересня 2024

Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує до команди виконавчого офісу

Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголосила конкурс на вакантні...

18 вересня 2024

Закон про відновлення середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні – експертний коментар

Закон про відновлення середньострокового...

18 вересня Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо...