У лютому 2024 року до Програми життєстійкості долучилися ще 65 громад. Найближчим часом там будуть організовані Центри життєстійкості - безбар’єрні, безпечні простори, де кожен зможе отримати психосоціальну підтримку та інші послуги.
Нові Центри життєстійкості відкриються у 20 областях. Найбільше громад включилося у програму у Київській, Івано-Франківській, Чернігівській та Житомирській областях.
Міністерство соціальної політики ініціювало Програму життєстійкості як частину Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” Першої леді Олени Зеленської. Програма передбачає створення Центрів життєстійкості, які надаватимуть низку послуг для психосоціальної підтримки людей.
Як долати страхи, справлятися з дитячими істериками, адаптуватися до нових умов життя і психологічно відновлюватися? У Центрах життєстійкості кожна людина може відвідувати групи взаємопідтримки, працювати з психологом та знаходити відповіді на актуальні запитання. Особливістю таких груп є об’єднання учасників за спільними запитами. Так, у діючих Центрах проходять тренінги для військовослужбовців та ветеранів, переселенців, родин військових, людей, які втратили рідних під час війни Мета таких зустрічей - підтримати та згуртувати учасників, а ще - посилити саму громаду.
Окрім різноманітних опцій з відновлення ментального здоров’я, кожна громада має змогу самостійно сформувати ряд додаткових послуг у Центрах життєстійкості: юридичні консультації, допомога у питаннях зайнятості та інші.
Кожна територіальна громада України може долучитися до пілотного проєкту і відкрити такий простір для своїх мешканців. Єдина умова участі - виділити та утримувати приміщення.
Зі свого боку Міністерство фінансує оплату роботи фахівців та залучених спеціалістів, закупівлю необхідних матеріалів для проведення занять, а також - за підтримки партнерів ВООЗ та ЮНІСЕФ - навчає надавачів соціальних послуг.
«Наше завдання — об’єднати усіх довкола потреб громади і потреб конкретної людини. Програма життєстійкості об’єднує державу, громади, міжнародних партнерів та український бізнес, щоб жодна людина не залишалася наодинці зі своїми проблемами. Всі ми знаємо: важко бути постійно сильним. Центри життєстійкості стануть тими осередками в наших громадах, де можна буде отримати підтримку, поділитися своїми переживаннями з іншими. Адже разом ми стаємо міцнішими, витривалішими, життєстійкими», — говорить Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.
Наразі до проєкту уже долучилися 95 територіальних громад з різних областей України. Перелік нових громад можна знайти за посиланням.
Для оперативної комунікації представники громад можуть звертатися за електронною адресою: Vidbirgromadi@gmail.com.
Проєкт реалізується Міністерством соціальної політики і є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров'я “Ти як?” Першої леді Олени Зеленської.
Теги:
соціальні послуги центри життєстійкості
Джерело:
Міністерство соціальної політики України
18 грудня 2024
Програма Polaris запрошує громади до партнерства за напрямом «Відновлення на місцевому рівні»
Програма Polaris запрошує громади до...
Шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» запрошує громади до партнерства...
18 грудня 2024
Освітній маркер: що нового в освіті за листопад
Освітній маркер: що нового в освіті за листопад
У новому випуску «Освітнього маркера» від Швейцарсько-українського проєкту DECIDE - дайджест подій та рішень...
18 грудня 2024
Практичні інструменти для відновлення даних про майно – матеріали тренінгу
Практичні інструменти для відновлення даних про...
17 грудня команда Проєкту SOERA провела тренінг «Відновлення втраченої інформації та документів про майно...
18 грудня 2024
Законодавчі ініціативи для місцевого самоврядування у 2024-2025 роках. Що зроблено і що заплановано?
Законодавчі ініціативи для місцевого...
Питання відновлення і розвитку громад а також впровадження подальших законодавчих та інших змін, які передбачає...