Сьогодні у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України відбулася зустріч з Українською асоціацією районних та обласних рад. У Міністерстві нагадали, що з початку року вже мали робочі зустрічі з Всеукраїнською асоціацією громад, Асоціацією міст України, Всеукраїнською Асоціацією об'єднаних територіальних громад.
Ключове питання сьогоднішнього обговорення – участь місцевого самоврядування у процесах відбудови. Головна умова для цього – розбудова інституційної спроможності органів місцевого самоврядування.
Регіональний розвиток та реформа децентралізації
У 2023 році ми оновили План заходів з реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади до 2027 року. Ми визначили конкретні завдання для подальшої реалізації реформи децентралізації з урахуванням викликів які ставить перед нами війна і набуття Україною статусу кандидата на членство в ЄС. Також оновили Державну стратегію регіонального розвитку (ДСРР) до 2027 року. До цього процесу залучили понад 300 українських та міжнародних профільних експертів. ДСРР буде синхронізована з Планом України — дорожньою картою структурних реформ та інвестиційних проєктів, які Україна планує реалізувати в наступні чотири роки на шляху до ЄС.
Планування на місцевому рівні
У наших планах також оновити архітектуру планувальних документів. Це дозволить врегулювати підходи до бачення розвитку та відновлення, а також синхронізувати всі наявні планувальні документи, які стосуються просторового, бюджетного та стратегічного планування.
Тарифна політика
Звертаємо увагу і на тарифну політику. На сьогодні серед населення і підприємств ТКЕ є суттєва частка боргів. Уже маємо розроблений законопроєкт №10383, щодо надання компенсації різниці в тарифах. Ним передбачено компенсацію за тепло та постачання гарячої води, тарифи на які згідно з мораторієм заборонено підвищувати. Передбачену законом субвенцію можна буде витрати для погашення боргу за спожитий природний газ. Її сума залежить не напряму від обсягу боргу, а саме від різниці між тарифами.
Прозорість відбудови
Водночас разом з ми рухаємося до того, щоб вся відбудова на місцевому рівні була прозора. Для цього маємо Державну цифрову екосистему управління відновленням DREAM. Зараз у системі вже понад 1 900 проєктів відновлення і їхня кількість постійно зростає. Екосистема забезпечує зручність, ефективність і найголовніше – підзвітність впровадження проєктів відновлення і модернізації. Вся інформація про проєкти є відкритою та доступна через публічний модуль аналітики. Будь-хто – у першу чергу громадськість та міжнародні партнери – може побачити, як і на що використовуються кошти. Наш план на 2024 рік – зробити використання DREAM обов’язковим на законодавчому рівні. Таке рішення буде суттєвим кроком у втіленні реформи децентралізації, адже саме громади є основними драйверами відновлення, створюючи і впроваджуючи проєкти. Використання цифрових інструментів спрощує та пришвидшує роботу органів місцевого самоврядування, допомагає ініціювати проєкти відновлення та залучати фінансування на їхню реалізацію.
Приєднані зображення:
Теги:
Джерело:
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України
20 грудня 2024
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...
20 грудня 2024
Ветеранська політика в громадах: як це працює та які можливості може використати місцева влада
Ветеранська політика в громадах: як це працює...
Після демобілізації, поранення, повернення додому, ветеранів та ветеранок зустрічають громади. За те, щоби військові...
20 грудня 2024
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним підприємствам використовувати гуманітарну допомогу
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним...
18 грудня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну...
20 грудня 2024
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на бюджети територіальних громад - дослідження
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на...
Дві третини доходів від ПДФО надходять до бюджетів тих громад, де люди працюють, а не живуть. Якщо змінити цю систему...