20 липня 2024
Децентралізація
«Агенції регіонального розвитку повинні отримати більше фінансової та політичної незалежності», - Віталій Безгін

 

Запровадити цільову субвенцію для Агенцій регіонального розвитку (АРР) пропонує народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін.

 Про це він повідомив на своїй сторінці у соціальній мережі.

«Агенції регіонального розвитку повинні отримати більше фінансової та політичної незалежності. Подав правки до Бюджету-2024 щодо запровадження цільової субвенції на АРР», - написав Віталій Безгін.

Він зазначив, що ухвалення законодавства про засади державної регіональної політики не призвело до автоматичної реанімації АРР.

«Проблема із залежністю від локальних політичних гравців не сприяє розвитку інституцій. В той же час, я не вірю, що можна успішно інтегрувати Україну в європейську політику згуртованості без дієвих АРР. Правкою пропоную на перший рік вбачити цю субвенції в символічному обсязі у 25 млн грн, а далі буде видно. Певен, що у разі успішного голосування, ці кошти також допоможуть функціонуванню регіональних офісів міжнародного співробітництва, що діють під парасолькою Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України», - зазначив народний депутат України.


Нагадаємо, у 2015 році, в рамках нової на той час державної регіональної політики, яка передбачає створення багаторівневого врядування розвитком територій, було закладено законодавче підґрунтя для створення агенцій регіонального розвитку (АРР), які покликані посилити інституційне забезпечення регіональної політики.

АРР довели свою ефективність у різних країнах (Болгарії, Естонії, Угорщині, Польщі) тим, що можуть швидко реагувати на зміни, виклики, потреби.

В Україні АРР виступають об’єднавчою ланкою між органами місцевого самоврядування територіальних громад, їх асоціаціями, громадянським суспільством та органами державної влади у формуванні спільного бачення (розробка стратегій, проєктів) і втіленні завдань розвитку територій.

Переглядів: 1640
Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Новини на тему: Віталій Безгін
Читайте також: