16 липня 2024
Децентралізація
Тимчасово окуповані громади Запорізької області об’єднують зусилля для відновлення та стратегічного розвитку
Тимчасово окуповані громади Запорізької області об’єднують зусилля для відновлення та стратегічного розвитку

Місцеву «Асоціацію нескорених громад» створили органи місцевого самоврядування тимчасово окупованих територій Запорізької, Херсонської, Донецької та Луганської областей.


Організацію створено рішеннями сесій Мелітопольської, Роздольської та Василівської місцевих рад Запорізької області.

Мета – створити центр компетенції з метою відбудови, трансформації тимчасово окупованих громад та формування сталої конкурентної спроможності відновлених територій. Місія – об’єднати зусилля органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, бізнесу, громадянського суспільства, науки та міжнародних партнерів для вирішення ключових питань відновлення та стратегічного розвитку тимчасово окупованих територій.

«Станом на сьогодні в результаті повномасштабного військового вторгнення рф 17% відсотків території України або 331 громада Запорізької, Луганської, Донецької та Херсонської областей знаходяться в тимчасовій окупації. Наявність подібних проблем та викликів, необхідність в об'єднанні зусиль та ресурсів, а також потреба в створенні інституції, яка спроможна ефективно захищати та представляти спільні інтереси тимчасово окупованих громад в умовах військового стану та післявоєнний період на національному та міжнародному рівнях – стали передумовами створення Асоціації», - йдеться на сайті Асоціації.

Мелітопольський міський голова Іван Федоров серед першочергових кроків, які громади, що об’єдналися, готові впроваджувати вже зараз, назвав створення Стратегії економічної трансформації звільнених територій.

«В її основі – розвиток унікального потенціалу кожної громади та взаємодія громад між собою», - сказав Іван Федоров.

Також Асоціація формуватиме команди відбудови, які першими повернуться у звільнені населені пункти.

Переглядів: 1736
Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Новини на тему: війна
Читайте також: