Децентралізація йде з дотриманням завдань спільного плану дій України та європейських партнерів, — В’ячеслав Негода

Уряд проводить реформу місцевого самоврядування та територіальної організації влади на засадах децентралізації в межах чинної Конституції, але з чітким дотриманням принципів та завдань, які визначені діючою Концепцією реформи місцевого самоврядування та Планом дій Ради Європи для України на 2015-2017 роки.

Про це сказав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода під час зустрічі з делегацією групи постійних представників у Раді Європи і членів Групи доповідачів Комітету міністрів Ради Європи з питань демократії, яка перебуває з офіційним візитом в Україні.

Він нагадав, що в програмі діяльності Уряду та затвердженій Президентом стратегії Сталого розвитку «Україна – 2020» повністю відображені положення Плану дій Ради Європи для України на 2015-2017 роки, яка є «дорожньою картою» децентралізації в Україні.

За словами В’ячеслава Негоди, до першочергових завдань Плану дій РЄ віднесено конституційну реформу: «Та, враховуючи ситуацію, яка склалася навколо змін до Основного закону, Уряд проводить реформу в межах діючої Конституції, але з чітким дотриманням принципів та завдань, які визначені і Концепцією реформи місцевого самоврядування, і Планом дій РЄ. Ми розуміємо, що процес змін до Конституції може зайняти тривалий час. Але децентралізація – це вимога суспільства, і ми не можемо зволікати з цією реформою».

Представники Ради Європи запевнили, що позитивно оцінюють ті зміни, які Україна вже зробила на шляху до децентралізації, коли за декілька місяців вдалося зацікавити, організувати близько 800 громад і створити 159 спроможних добровільних об’єднань, провести в них перші вибори, надати нові повноваження та фінансову підтримку. Учасники делегації порадили не зупинятися на досягнутому і на цьому етапі сконцентруватися на кадровій підтримці реформи, освіті представників місцевого самоврядування, створенні фінансової спроможності громад.

«В нас дійсно є велика необхідність підвищення кваліфікації представників органів місцевого самоврядування на всіх рівнях. Тому ми разом з центральним і регіональними офісами реформ, з нашими міжнародними партнерами, в тому числі за підтримки експертів Ради Європи, розробляємо освітянську програму, яка дозволить підвищити рівень кваліфікації працівників на місцях. Паралельно з цим намагаємося активізувати роботу самих громад, щоб вони ініціювали зміни, які їм першочергово необхідні, самостійно приймали важливі для розвитку рішення і виконували їх», — сказав В’ячеслав Негода.

Довідка

Візит Групи постійних представників у Раді Європи і членів Групи доповідачів Комітету міністрів Ради Європи з питань демократії має на меті підтвердити політичну підтримку Радою Європи реформ в Україні, детально ознайомитися зі станом виконання Плану дій РЄ для України 2015-2017 роки. 
До складу делегації увійшли посли, постійні представники Норвегії, Німеччини, Франції, Данії, Туреччини. Латвії. Вірменії, Фінляндії. Латвії, Нідерландів та Румунії.

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

20 вересня 2024

20 вересня 2024

Інфраструктурний рай на кордоні з Білоруссю. Інтерв’ю Юрія Фомічева

Інфраструктурний рай на кордоні з Білоруссю....

Славутицький міський голова Юрій Фомічев про те, як за рахунок міжнародної співпраці подвоїти місцевий бюджет і...

19 вересня 2024

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10 міст 4 районів та більше 300 сіл та селищ в Україні

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10...

19 вересня 2024 року Верховна Рада України ухвалила Постанову про перейменування окремих населених пунктів та районів...

19 вересня 2024

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності Всеукраїнської асоціації ОТГ

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголошує конкурс на вакантну посаду експерта(ки) з...