Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України у співпраці із ПРООН в Україні визначило три громади, що візьмуть участь у пілотному проекті з оцінки стану антикорупційної системи. Йдеться про територіальні громади Луцька, Хмельницького та Калуша. Загалом до відбору долучились 26 міських громад.
У рамках реалізації проєкту буде проведено, зокрема, оцінку корупційних ризиків. За результатами роботи будуть розроблені чи оновлені антикорупційні програми територіальних громад.
«Ще в березні ми розпочали роботу із запровадження антикорупційного комплаєнсу Міністерства, проте працювати із питанням корупційних ризиків варто також і на рівні територіальних громад. У контексті децентралізації важливо не лише створювати умови для розвитку громад, а й забезпечувати постійну підтримку там, де місцевій владі може не вистачати експертизи та знань. Тому ми реалізуємо пілотний проєкт, де підтримаємо громади у питанні розбудови антикорупційної системи», – наголосив заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.
Реалізація проєкту допоможе громадам:
«Сталий регіональний розвиток та відновлення неможливі без впровадження актуальних антикорупційних політик і програм, які відповідають стандартам ЄС і всього цивілізованого світу. Це непроста робота, особливо в умовах широкомасштабної війни, тому ми залучаємо до роботи з громадами фахові команди підтримки. Робота команд дозволить не тільки покращити антикорупційні стандарти й практики, а й посилити спроможність громад в цілому», – зазначила заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Азархіна.
Проект реалізується Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України спільно з ПРООН в Україні, за фінансової підтримки урядів Японії та Німеччини.
Громади, що виявили зацікавленість у конкурсі, однак не були відібрані до участі в проекту, будуть залучатися до подальших ініціатив Міністерства відновлення.
Теги:
Область:
Волинська область Івано-Франківська область Хмельницька областьГромади:
Луцька територіальна громада Хмельницька територіальна громада Калуська територіальна громадаДжерело:
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України
17 січня 2025
Стратегічна сесія: порядок та умови проведення
Стратегічна сесія: порядок та умови проведення
Стратегічна сесія – важливий етап у процесі складання завдання для комплексного плану. Це обов’язковий публічний...
17 січня 2025
Тернопільська ОВА та Програма Polaris...
Представники Програми Polaris провели зустріч із керівництвом Тернопільської обласної військової адміністрації:...
17 січня 2025
UCORD та європейський менторинг: як українські агенції регіонального розвитку стають сильнішими
UCORD та європейський менторинг: як українські...
Одним із напрямів інституційної підтримки, яку надає проєкт UCORD агенціям регіонального розвитку (АРР) у...
17 січня 2025
Комісії ради: від ідеї до інструменту ефективного управління
Комісії ради: від ідеї до інструменту...
Комісії ради — це, так би мовити, серце місцевого самоврядування, інструмент, що дозволяє депутатам детально вивчати...