У Дубівській територіальній громаді, що на Закарпатті, на будівлі селищної ради встановила гібридну комунальну сонячну електростанцію. Акумуляторна батарея дозволить забезпечити селищну раду електроенергією навіть в умовах аварійних відключень.
Сонячну електростанцію встановили у межах проєкту з підвищення енергонезалежності громади ГО «Екосфера» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою»,
На території громади є об’єкти розподіленої електрогенерації – Краснянська МГЕС (1,16 МВт) та домові сонячні електростанції (3,15 МВт). Проте сама громада не отримує електроенергію від цих об’єктів електрогенерації і при централізованому вимкненні електромережі втрачає доступ до електроенергії.
У зв’язку з цим, громада працює у напрямку підвищення енергобезпеки, розвиваючи локальну мережу відновлюваних джерел енергії. Першим кроком до цього стало встановлення гібридної комунальної соняної електростанції (СЕС) потужністю 10 кВт на будівлі селищної ради у межах проєкту «Підвищення енергобезпеки Дубівської ТГ».
Вироблена електроенергія з гібридної дахової СЕС повністю забезпечить власною електроенергією будівлю селищної ради та освітлюватиме сквер та дитячий майданчик у центрі селища в теплу пору року поблизу адмінбудівлі.
Водночас експерти проєкту працюють над розробкою місцевої енергетичної політики громади, а саме у питаннях підвищення енергоефективності та енергетичної безпеки. Зокрема, розробляють Програму підвищення енергонезалежності Дубівської ТГ до 2030 року, паралельно впроваджуючи систему муніципального енергоменеджменту.
Відповідно до цього у селищній раді вже працює енергоменеджер, який відповідає за споживання енергоресурсів та впровадження енергоефективних заходів у підпорядкованих установах.
«Наша громада вже має попередній досвід енергетичних проєктів. Зокрема, у Дубовому було встановлено смартлавку, а також на трьох центральних вулицях замінено вуличне освітлення на енергозберігаюче з датчиками день-ніч. У перспективі плануємо обладнати очисні споруди з використанням сонячних панелей потужністю (60 кВт)» – зазначає Антон Савчук, енергоменеджер Дубівської селищної територіальної громади.
Дубівська громада також зробила власний внесок у проєкт – профінансувала заміну аварійного даху на будівлі адмінбудинку.
Також у межах проєкту у Дубівській ТГ створять Фонд енергонезалежності, кошти якого спрямовуватимуть на заходи з енергоефективності та розвитку ВДЕ. Отриманий досвід можна буде реплікувати і в решті громад Закарпаття, просуваючи ідеї енергетичної демократії у місцеві енергетичні політики територіальних громад.
Теги:
Область:
Закарпатська областьГромади:
Дубівська територіальна громадаДжерело:
Пресцентр ініціативи "Децентралізація"
26 грудня 2024
Як Вертіївська громада обʼєдналася з навколишніми, щоби надавати послуги ІРЦ
Як Вертіївська громада обʼєдналася з...
Авторка: Марія Булейко (Марковська) 2021 року, з реформою децентралізації постало питання: чи...
16 грудня 2024
80% закладів освіти пошкодила росія. Як у Чернігові облаштовують сучасні шкільні укриття
80% закладів освіти пошкодила росія. Як у...
«Внаслідок повномасштабного вторгнення і постійних обстрілів Чернігова 80 % закладів освіти, тобто шкіл, садочків,...
13 грудня 2024
«Я згоден проміняти великий бюджет нашої...
Голова одної з найбагатших на Полтавщині Сергіївської громади Ігор Лідовий розповів про те, чому розвиток...
02 грудня 2024
Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки Програми USAID DOBRE запрацював медіацентр
Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки...
У Царичанській територіальній громаді Дніпропетровської області за підтримки Програми USAID DOBRE відкрили медіацентр...