14 червня 2024
Децентралізація
Львів видав перший в Україні добровільний локальний Огляд про досягнення Цілей сталого розвитку
Львів видав перший в Україні добровільний локальний Огляд про досягнення Цілей сталого розвитку

Львів став першим містом в Україні, в якому підготували локальний Огляд про досягнення Цілей сталого розвитку (Voluntary Local Review) та долучився до переліку 33 міст світу, які декларують свій внесок у виконання даних Цілей.


Огляд містить результати аналізу тенденцій розвитку Львівської громади до початку повномасштабного вторгнення росії та опісля за 17 цілями, які охоплюють усі сфери життя - здоров’я, освіту, екологію, економічний розвиток тощо. Важливим є те, що Огляд не тільки підсумовує здобутки на шляху до досягнення цілей на місцевому рівні, але й надає бачення напрямів подальшого розвитку Львова навіть в умовах війни та після перемоги. Так, наприклад, завдяки сталій підтримці галузі охорони здоров’я, місто має кращі показники, аніж в середньому по Україні щодо зменшення дитячої смертності, зниження рівня захворюваності на ВІЛ-інфекцію та туберкульоз, а також зменшення смертності від цереброваскулярних хвороб. Це демонструє існуючі позитивні тенденції у напрямі досягнення Цілі 3: Міцне здоров’я та благополуччя.

“Попри невизначеність, Львів розвивається, залишаючись відданим реалізації Цілей сталого розвитку. Цей Огляд демонструє наш внесок у сталий розвиток. Вірю, що ми зможемо надихнути інші українські міста прямувати шляхом сталого розвитку попри загрози війни, а також глобальні й локальні виклики нашого часу. Наша команда здійснила першу спробу локалізації глобальних та національних Цілей сталого розвитку до свого контексту. Враховуючи наші стратегічні пріоритети та плани, ми сформували перелік локалізованих цілей, які плануємо досягнути до 2030 року. Описані у Огляді проєкти та індикатори демонструють шлях Львова до їх досягнення”, - зазначає міський голова Львова Андрій Садовий.

Львів прагне забезпечити сталий розвиток, спрямований на покращення якості життя кожного члена громади. Підготовлений Огляд є результатом спільної роботи команди Інституту міста разом із департаментами та управліннями ЛМР та іншими зацікавленими установами. Завдяки Добровільному Огляду Львів має можливість і надалі комплексно оцінювати тенденції сталого розвитку міста та систематично відстежувати свій прогрес у досягненні  Цілей сталого розвитку. Це дозволить місцевим органам влади, бізнесу та громадському сектору глибше розуміти сильні та слабкі сторони розвитку міста та виокремлювати пріоритетні напрями для подальшої роботи.

“Близько 6 місяців ми з командою Інституту міста локалізовували Цілі сталого розвитку до контексту Львівської громади, аналізували втілені проєкти та визначали пріоритети для діяльності міста, щоб досягти ЦСР до 2030 року. Результатом роботи став перший в Україні Огляд, який дозволить Львову налагодити якісну комунікацію з іншими містами світу, щоб об’єднати зусилля для досягнення Адженди 2030. Ми прагнемо задати тон іншим українським містам та раді ділитися досвідом, щоб інтегровувати українські громади до міжнародного діалогу» - Максим Терлецький, в. о. директора КУ Інститут міста.

Постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє зазначив, що попри російське вторгнення в Україну Львів відзначився значною відданістю сталому розвитку. «Порядок денний сталого розвитку залишається надзвичайно важливим методом мобілізації громад, який допоможе відбудувати кращі та стійкіші муніципалітети, — сказав він. — Лідерство Львова у складному та невизначеному середовищі поміж усіх векторів розвитку допомагає йому досягти інклюзивного та сталого економічного зростання, яке сприяє створенню гідних робочих місць».

Публікація Огляду підготовлена у співпраці з проєктом «Мери за економічне зростання», що фінансується Європейським Союзом та впроваджується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

Ознайомитися з україномовним та англомовним Оглядом можна за посиланням - https://bit.ly/VLRLviv


У 2015 році країни-члени Організації Об’єднаних Націй визначили 17 Цілей сталого розвитку (ЦСР), які мають на меті забезпечити гідне життя людини у безпечному та екологічному світі. Цілі сталого розвитку універсальні для всіх країн світу, і кожна держава світу зобов’язується їх виконувати. Досягнення цілей є можливим за умови консолідації всіх складових суспільства: влади, приватного сектору та громадянського суспільства. Залученість кожного – активних громадян, бізнесу, громадських організацій і МІСТ – є запорукою сталого розвитку громади. Ознайомитися із 17 Цілями сталого розвитку ООН можна за посиланням.

Переглядів: 3096
Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Новини на тему: стратегія розвитку
Читайте також: