Шведсько-український форум, який організовує проєкт Сities4cities|United4Ukraine у рамках співпраці Інституту міста Львівської міської ради та Шведської асоціації місцевих і регіональних влад SALAR, розпочав свою роботу та триває 19-20 червня. Мери, заступники з 11 українських муніципалітетів вперше зустрічаються зі своїми потенційними партнерами у Швеції.
Серед українських міст на форумі – нещодавно деокуповані Херсон, Біла Церква, Калуш, Білогородка, Слобожанське, Славута, Конотоп, Зеленодольськ та Мелітополь, який досі перебуває під окупацією. Більшість українських громад, представлених на форумі, серйозно постраждали від війни – перебували під російською окупацією, зазнали масових руйнувань соціальної та критичної інфраструктури через ракетні обстріли, приймали внутрішньо переміщених осіб та надавали фізичну та психологічну підтримку людям з травмами війни.
«Дуже мало шведських громад мали до сьогодні партнера в Україні. Лише кілька місяців тому у Стокгольмі ми презентували цю ідею шведським муніципалітетам. Миттєво, після цього ми отримали дуже багато запитів потоваришувати з українською громадою. Сьогодні - це 11 партнерств, але ми отримуємо заявки від Швеції ще і ще», - говорить Світлана Блінова, менеджерка проєкту Сities4cities|United4Ukraine.
Деякі з громад, як-от Слобожанське та Веннас, вже прийшли до спільного рішення підписати лист про наміри щодо розвитку довгострокової співпраці та обміну досвідом у розвитку STEM-освіти, управлінні побутовими відходами та сфері місцевого економічного розвитку.
«Кінцевою метою форуму є не підписання офіційних документів, а розробка конкретних дій для вираження солідарності з Україною та підтримки процесу відновлення. Це, в першу чергу, стосується підтримки експертизи з містобудування, тому що ми хочемо допомогти Україні відбудувати краще відповідно до найкращих європейських та шведських практик», – зазначає старший радник SALAR International Магнус Лільєстрьом.
Марта Супрун, експертка із міжнародної співпраці Сities4cities|United4Ukraine говорить, що такі партнерства відкривають двері до європейських програм, на які громади можуть подаватися та отримувати підтримку.
Андрій Плахотнюк, Посол України у Швеції сказав, що важливо, щоб кожне шведське місто знайшло партнера в Україні. Треба працювати на різних рівнях співпраці - в тому числі і бізнесу, для посилення економіки. До прикладу, шведська компанія IKEA вже повернула виробничі потужності в Україну. Муніципалітети можуть стимулювати відновлення та розвиток таких важливих сьогодні для відбудови економічних зв'язків.
Шведська асоціація SALAR зараз веде перемовини із урядовою програмою Швеції SIDA, аби розширити співпрацю Швеції та України, для підтримки у відбудові. Про це повідомив Раян Нокс, виконавчий директор SALAR International.
Якщо ви шукаєте муніципалітет- партнера у Європі, зверніться до команди Сities4cities|United4Ukraine. Ми налагоджуємо зв’язки між українськими громадами та європейськими муніципалітетами, щоб побудувати сильні партнерства і підтримати Українське прагнення до членства в ЄС і післявоєнного відновлення.
Cities 4 Cities | United 4 Ukraine — партнерські ініціативи, які об’єднали зусилля у вересні 2022. Сities 4 Cities було засновано містом Зіндельфінген (Німеччина) під патронатом Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи. United 4 Ukraine започаткували SALAR International та місто Львів (Україна) за підтримки Шведської агенції міжнародного розвитку (Sida).
Теги:
партнерство міжнародна підтримка
Джерело:
Проект «Підтримка децентралізації в Україні» (SALAR International)
22 листопада 2024
Уряд затвердив розподіл додаткової дотації для місцевих бюджетів на майже 800 млн грн
Уряд затвердив розподіл додаткової дотації для...
22 листопада, Уряд затвердив черговий розподіл додаткової дотації для місцевих бюджетів, повідомили у Міністертсві...
22 листопада 2024
Окремі питання обмеження доступу до публічної інформації в ОМС в умовах воєнного стану
Окремі питання обмеження доступу до публічної...
Програма USAID DOBRE підготувала відеороз’яснення на тему: «Окремі питання обмеження доступу до публічної інформації...
22 листопада 2024
Конкурс «Громада на всі 100»: став відомий список фіналістів
Конкурс «Громада на всі 100»: став відомий...
Завершився другий етап конкурсу «Громада на всі 100», під час якого серед 261 громади обрали 40 учасників, що...
22 листопада 2024
Розмежування повноважень органів місцевого...
18 листопада у Бучі відбувся круглий стіл щодо розподілу повноважень органів місцевого самоврядування та органів...