20 липня 2024
Децентралізація
Актуальні питання місцевого самоврядування: тези другої зустрічі
Актуальні питання місцевого самоврядування: тези другої зустрічі

Актуальні питання місцевого самоврядування в умовах воєнного стану, які турбують громади - обговорили В’ячеслав Негода, керівник Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України та очільники громад-партнерів Програми USAID DOBRE.


У другій зустрічі, яку організував Український кризовий медіа-центр у рамках Програми USAID DOBRE, взяли участь очільники громад із Запорізької, Чернігівської, Миколаївської, Чернівецької, Кіровоградської, Івано-Франківської областей.

Чи зміниться адміністративно-територіальний устрій, чи грозять цього року позачергові місцеві вибори, про проблеми з формуванням штату у військових адміністраціях, як посилювати громади в умовах війни - саме такі запитання ставили представники громад-партнерів Програми USAID DOBRE.

Браян Кемпл, керівник Програми USAID DOBRE «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність», сказав:

«Ми мали нагоду відвідати Харківську область і там я на власні очі побачив руйнування. Я розумію, з якими викликами ви зустрілися. Програма USAID DOBRE співпрацює із Міністерством інфраструктури над програмою відновлення 18 громад. До вересня ми сподіваємось завершити цю роботу і маю надію, що напрацювання програми будуть корисними для громад усієї України. Ми бачимо проблеми, які вимагають негайної реакції. Громади, з якими ми спілкувалися, попри все прагнуть розвиватися, рухатися вперед і впроваджувати проєкти».

 

 

В’ячеслав Негода, керівник Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, зазначив:

«Я вдячний, що Програма DOBRE надзвичайно добре опікується громадами з початку заснування. Це одна з найкращих програм в Україні із чудовою командою. Ще до повномасштабної війни завдяки міжнародній підтримці нам вдалося здійснити важливі якісні зміни. На високому рівні про роль громад і децентралізації у вересні минулого року заявив лауреат Нобелівської премії в галузі економіки Роджер Маєрсон. У одній з минулорічних промов він зазначив, що Україна перемагає зокрема завдяки тому, що вона провела реформу місцевого самоврядування й створила громади, які сьогодні чинять опір окупантам».

 

 

Відповідаючи на запитання учасників, В’ячеслав Негода зауважив, що розмови навколо позачергових місцевих виборів - це спекуляції. Адже відповідно до Конституції України місцеві вибори відбудуться не раніше 2025 року. До того ж вносити зміни до головного державного документу під час воєнного стану - неможливо.

Щодо змін територіального устрою очільник Офісу Конгресу зазначив, вони в першу чергу будуть стосуватися півдня та сходу України під час відновлення територій. Втім, на це вплине демографія, руйнування інфраструктури тощо. За словами В’ячеслава Негоди, можливо будуть населені пункти, відновити які буде неможливо.

Ігор Гнатуша, голова Комиш-Зорянської військової адміністрації, Запорізька область, сказав:

«Наша громада, на превеликий жаль, окупована. Але під час такого горя люди зрештою оцінили, що таке громада і яку вона надає послугу в таких непростих умовах. Це визнали навіть опоненти децентралізації. Наразі я очолюю військову адміністрацію. Я зіштовхнувся з кадровою проблемою. Я формую штат, і мені потрібні надійні люди. А забрати людей із місцевого самоврядування не можна, адже вони втратять свій стаж».

За словами очільника громади, є недоліки у чинному законодавстві щодо роботи військових адміністрацій, які ускладнюють формування команди наразі, а також повернення людей із військових адміністрацій до роботи в місцевому самоврядуванні.

В’ячеслав Негода зазначив, що наразі готується законопроєкт №8056. Невдовзі відбудеться виїзне засідання комітету, де місцеве самоврядування зможе висловити свої пропозиції. Комітет готує нову редакцію законопроєкту, який, за словами В’ячеслава Негоди, необхідно допрацювати та прийняти якнайшвидше.


Нагадаємо, у першій зустрічі взяли участь очільники громад із Запорізької, Чернігівської, Миколаївської, Кіровоградської областей. Розподіл повноважень між органами виконавчої влади та місцевим самоврядуванням всіх рівнів, повноваження в сфері земельних відносин, кореляція між повноваженнями та ресурсами, і, звісно, як посилювати громади в умовах війни – саме такі запитання ставили представники громад-партнерів Програми USAID DOBRE. Детальніше читайте ТУТ.

Переглядів: 1416
Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Новини на тему: Конгрес місцевих та регіональних влад
Читайте також: