18 липня 2024
Децентралізація
Чернігів та Реймс відтепер офіційні міста-партнери

 

У Франції відбулося підписання безстрокової угоди про партнерство між містами Чернігів та Реймс*. Документ скріпили підписами в.о. міського голови Олександр Ломако, пані мер Реймса Арно Робіне та президентка Великого Реймса Катрін Вотрен.


Про це повідомляє сайт Чернігівської міської ради.

«Це вже історичний день для двох наших громад, для міст Реймс та Чернігів. Мова йде не про сьогодні чи завтра — це на багато років вперед. Переконаний, дружба між нашими містами піде на користь, в першу чергу, їх мешканцям. Для нас це партнерство - дуже важливе. Особливо сьогодні. Ця угода демонструє чернігівцям, що ми - не одні. Нас підтримує цивілізований світ у кривавій війні з росією. Війні не двох армій, а двох систем цінностей, - сказав у своєму виступі Олександр Ломако.

Президентка Великого Реймса Катрін Вотрен зазначила:

«Дата, обрана для підписання цієї угоди про партнерство, не є випадковою. Вона посилає потужний сигнал: союзники знову переможуть. Ми глибоко переконані, що Україна переможе, що вона поверне собі мир, на який заслуговує, і всю свою довоєнну велич».

 

 

Підписанню кінцевої угоди передував кількамісячний робочий процес із налагодження контакту та визначення напрямків за якими міста співпрацюватимуть у майбутньому. Налагодити партнерські стосунки між українським та французьким містом вдалося завдяки допомозі Програми «U-LEAD з Європою».

Щоб започаткувати основи цієї нової дружби, Олександр Ломако у листопаді 2022 року вперше відвідав Реймс з робочим візитом, а в лютому 2023 року вже делегація з французького міста завітала до нашого, де перебувала протягом кількох днів, вивчаючи масштаби руйнувань та, власне, саме місто.

«Під час минулої зустрічі я показував вам відео руйнувань Чернігова. Місто пережило сильний удар ворога на початковому етапі війні. Ми перебували в частковій блокаді 35 днів. В місті два тижні не було світла, води та тепла, ми були близькими до гуманітарної катастрофи, але вистояли, а наші військові відігнали ворога. Перед 24 лютим 2022 року в Чернігові проживало 285 тис людей. Наприкінці березня в місті лишилося 70 тис.

За рік багато змінилося. Влада міста зробила все, щоб дати людям сигнал — тут буде майбутнє, ми відновимо Чернігів, сюди можна повертатися. За рік нам вже багато вдалося відновити. В місті вчасно почався та планово пройшов опалювальний сезон. Є вода, попри атаки ворога на енергосистему — світло, працює громадський транспорт, діти ходять в школи та садочки, відновлює свою роботу бізнес. В місто повернулося життя, наскільки це можливо під час війни. Сьогодні в Чернігові проживає більше 260 тисяч людей. Вони повірили в своє місто та його майбутнє. Дякуємо, що в нього вірите і ви», — подякував партнерам Олександр Ломако.

Пані мер Арно Робіне сказала:

«Понад 80% Реймса було зруйновано під час Першої світової війни і відбудовано частково завдяки міжнародній солідарності. Місто пережило приниження і біль окупації під час Другої світової війни, перед тим як 7 травня 1945 року стати містом перемоги і відновити престиж своєї історії. Тому ми усвідомлюємо руйнівні масштаби війни та важливість відродження з попелу, щоб повернути собі велич і продовжувати розвиток. Ми знаємо, що таке світле майбутнє чекає і на місто Чернігів, і Реймс буде підтримувати свого українського друга під час його відбудови».

Напрямки, за якими Чернігів та Реймс співпрацюватимуть в майбутньому - це сфери водопостачання та водовідведення, сміттєпереробки, молоді та культури, туризму.

«В рамках цього партнерства Великий Реймс прагне брати участь в обміні передовим досвідом у сфері місцевих публічних послуг. Конкретно це передбачає обмін досвідом між службами водопостачання та водовідведення, зокрема, з метою відновлення зруйнованого та застарілого обладнання в Чернігові. Обмін досвідом між службами переробки відходів та забезпечення чистоти, знову ж таки, в контексті реконструкції в Чернігові», — зазначила Катрін Вотрен.

Свої привітання з важливою подією, укладанням офіційної співпраці між містами Чернігів та Реймс, за допомогою відеозв'язку, висловив після підписання угоди Надзвичайний і Повноважний Посол України у Франції Вадим Омельченко.

Нагадаємо, що від початку широкомасштабної війни, 24 лютого 2022 року, Чернігів розірвав партнерські стосунки з білоруським гомелем, натомість укладені договори з Жешувом (Польща), Аахен (Німеччина), Лаппеенранта (Фінляндія), Реймс (Франція).


*Реймс — місто у Франції з населенням понад 180 тисяч осіб. Відоме, як столиця шампанських вин, там розташовані найбільші його виробники. Також у місті знаходиться великий авіабудівельний завод, що випускає літаки загального призначення.

Переглядів: 2354
Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Новини на тему: партнерство
Читайте також: