Рада Європи підтримує децентралізацію і належне врядування в Україні

Рада Європи допомагає Україні продовжувати реформу децентралізації, використовуючи інструменти належного врядування задля відновлення і розвитку громад.

Підтвердженням цього є План дій Ради Європи для України. Про це заявила заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Азархіна під час 17-го засідання Європейського комітету з питань демократії та врядування Centre of Expertise for Good Governance(CDDG), який проходить у Страсбурзі.

В умовах війни перед громадами України постають безпрецедентні виклики. Головне завдання держави сьогодні – допомогти відновленню громад. З цією метою Міністерство відновлення пропонує низку проєктів, зокрема створення спільно з партнерами експертних команд підтримки громад, бюджети участі, механізми залучення коштів Державного фонду регіонального розвитку, в тому числі на платформі Дія. А також цифрові інструменти, такі як Геоінформаційна система (ГіС), що дозволяє моніторити актуальну ситуацію в громадах, та екосистема цифрового відновлення #DREAM, яка забезпечує прозору та ефективну реалізацію проєктів відновлення.

Серед ключових законодавчих ініціатив – переформатування місцевих держадміністрацій в органи префектурного типу, нові засади служби в органах місцевого самоврядування, механізми фінансової децентралізації, інструменти залучення мешканців до прийняття важливих для громади рішень тощо.

 

 

“Попри широкомасштабну війну, Україна продовжує реформу децентралізації, використовуючи інструменти належного врядування. Дякую за підтримку від Ради Європи, зокрема за рекордний план підтримки України. Нові виклики вимагають стратегічних рішень, тому дуже важливо, що ми розділяємо спільне бачення України як розвинутої європейської держави з потужними громадами та демократичним урядуванням”, – зазначила Олександра Азархіна.

Нагадаємо, в грудні 2022 року Комітет Міністрів Ради Європи затвердив План дій Ради Європи для України "Стійкість, відновлення та відбудова" на 2023-2026 роки. Загальний бюджет програми співпраці складає орієнтовно 50 мільйонів євро, що є найбільшим в історії бюджетом Плану дій Ради Європи для окремих країн.

29.04.2023 - 07:54 | Переглядів: 1896
Рада Європи підтримує децентралізацію і належне врядування в Україні

Теги:

Рада Європи Олександра Азархіна

Джерело:

mtu.gov.ua

Читайте також:

21 січня 2025

У Черкасах обговорили реформу старшої школи: створення мережі академічних ліцеїв

У Черкасах обговорили реформу старшої школи:...

17 січня в Черкасах відбулося громадське обговорення реформи старшої школи. У заході взяли участь представники...

21 січня 2025

Молодь з прифронтових територій та малих міст і сіл отримає гранти до $1500 на розвиток бізнесу: які умови

Молодь з прифронтових територій та малих міст і...

Громадська організація uBoost, за підтримки фонду Razom, запускає безкоштовну освітню програму «Створюй тут!» для...

21 січня 2025

Фундаментальні цінності ЄС та інтеграція України до ЄС

Фундаментальні цінності ЄС та інтеграція...

Вступ до Європейського Союзу — це глобальна ціль, яка передбачає дуже довгий звивистий шлях. Євроінтеграцію можна...

21 січня 2025

24 січня - П’ятниця із Cities4Cites: Як підготуватися до візиту міжнародних партнерів?

24 січня - П’ятниця із Cities4Cites: Як...

Хочете прийняти міжнародного партнера у громаду, але не знаєте, з чого почати? Запрошення, яке не проігнорують, візит...