28 квітня 2025
Децентралізація

У облдержадміністрації підбили підсумки діяльності проекту DESPRO

23 лютого у облдержадміністрації відбулось засідання Регіонального наглядового комітету швейцарсько-українського проекту „Підтримка децентралізації в Україні” (DESPRO) у Полтавській області. 

Участь у засіданні взяли: експерти з питань децентралізації та публічних послуг Проекту DESPRO на чолі з Вячеславом Сороковським, перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Пісоцький, заступник голови обласної державної адміністрації Олег Пругло, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, директор Департаменту економічного розвитку Інна Іщенко, члени координаційної ради  Проекту DESPRO у Полтавській області.

У ході засідання було підбито підсумки діяльності проекту DESPRO за попереднім етапом та узгоджено напрямки співпраці у 2016 році.

На території області реалізується 9 проектів із впровадження (вдосконалення) децентралізованої моделі водопостачання на рівні сільських (селищних) громад. Сільські громади-учасниці знаходяться в 7 районах області (Полтавський, Кобеляцький, Кременчуцький, Лохвицький, Чорнухинський, Решетилівський, Гребінківський). Загальна (запланована) вартість проектів - понад 12 млн.грн., понад 4,5 млн.грн. з них – це кошти міжнародної технічної допомоги. Реалізація проектів дозволить забезпечити водопостачанням близько 9 тис. сільських мешканців. У 2015 році 3 проекти вже завершено, 6 проектів буде завершено у 2016 році.

Проект надає підтримку  об’єднаним територіальним громадам.  Пілотний проект з покращення питного водопостачання буде реалізовано в Омельницькій сільській раді Кременчуцького району, який включає підготовку стратегії водопостачання та програми із модернізації та розвитку системи  водопостачання.

Учасником компоненту Проекту з водопостачання малих міст є Миргород.

У рамках Стратгії  поводження з твердими побутовими відходами у  Полтавському субрегіоні, розробленої експертами Проекту GIZ  «Реформа управління на сході України», планується реалізувати пілотний проект  у Новосанжарському районі, учасниками якого будуть всі громади району. Пілотний проект буде реалізовано в рамках проекту DESPRO. Наразі експертами спільно з громадами Новосанжарського району розпочато роботу.

Окрім цього, Проект надаватиме інформаційно-консультативну та методичну допомогу у питаннях створення сталих систем надання адміністративних послуг, підготовки відповідних проектів територіальних громад, а також питаннях організації діяльності об’єднаних територіальних громад у різних сферах (освіта, охорона здоров’я, утримання комунального майна, земельні питання, інфраструктура  тощо).

Область:

Полтавська область

Джерело:

Сайт Полтавської ОДА

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

28 квітня 2025

Реформування української освіти - представники ОВА обговорили найбільш актуальні питання

Реформування української освіти - представники...

23-25 квітня керівники органів управління освітою обласних військових адміністрацій мали змогу обговорити актуальні...

28 квітня 2025

Підвищення енергоефективності будівель - рекомендації учасників хакатону

Підвищення енергоефективності будівель -...

  24-25 квітня 2025 року у Трускавці відбувся дводенний офлайн захід “Хакатон з енергоефективності будівель”....

28 квітня 2025

Що передбачає новий законопроєкт «Про професійну освіту» - інфографіка

Що передбачає новий законопроєкт «Про...

Експерти Швейцарського-українського проєкту DECIDE підготували інфографіку з відповідями на такі запитання: Що...

28 квітня 2025

30 квітня - вебінар «Яким має бути інклюзивний та безбар'єрний заклад освіти»

30 квітня - вебінар «Яким має бути інклюзивний...

30 квітня о 12:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE «Яким має бути інклюзивний та...