15 липня 2024
Децентралізація

Початок співпраці в рамках агломерацій: готують перший в Україні договір співробітництва між центром потенційної агломерації і сусідньої з ним громади

Депутати Львівської міської ради підтримали ухвалу від департаменту міської агломерації «Про надання згоди на організацію співробітництва з Бібрською міською радою». Зроблено перший крок до укладення відповідного договору про співробітництво цих двох територіальних громад, але уже можна говорити про певний прецедент. В рамках закону про співробітництво територіальних громад наразі не було укладено жодного договору між великим містом і сусідньою громадою.

Юридично мова в даному випадку йде про договір між Львівською та Бібрською громадами – у формі спільного фінансування та утримання комунальної установи. Попереду ще низка кроків до формального укладення такого договору. А відтак група дітей з особливими освітніми потребами з Бібрської громади буде навчатися в «Інклюзивно-ресурсному центрі» Личаківського району Львова. І хоча суми невеликі (до 100 грн на рік на дитину), але мова йде натомість про якісні послуги для дітей з залученням психологів, логопедів, коректологів.

«Дуже добре, що в розвитку нашої співпраці ми починаємо саме з такої чутливої теми, як інклюзія. Наша спільна робота може, до прикладу, кардинально змінити життя конкретної дитини, і це важливо!», - вважає заступник директора департаменту міської агломерації Львівської міської ради Роман Кізима. І додає: «Думаю, що ми однозначно повинні розширювати таку практику. Таке міжмуніципальне співробітництво між громадами є успішним прикладом того, як працюють агломераційні процеси. Коли громади, маючи спільні інтереси, об‘єднують зусилля для досягнення кращих результатів. Адже не можуть навіть найуспішніші громади бути самодостатніми. Врешті решт, це не завжди ефективно - все будувати на своїй території. Має бути розумна кооперація, яка насамперед позначається на якості життя людини».

Наразі у потенційній Львівській агломерації за підтримки програми Ради Європи «Посилення доброго демократичного врядування і cтійкості в Україні» триває робота над формуванням її стратегії. У цих рамках паралельно напрацьовують ідеї інших проектів співпраці в межах Львівської агломерації. Аби ще більше мешканців цього терену отримували якісні послуги, а громади на основі паритету більш інтенсивно співпрацювали між собою.

07.03.2023 - 08:50 | Переглядів: 2435
Початок співпраці в рамках агломерацій: готують перший в Україні договір співробітництва між центром потенційної агломерації і сусідньої з ним громади

Теги:

агломерація співробітництво історії війни

Область:

Львівська область

Громади:

Бібрська територіальна громада Львівська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

12 липня 2024

«Нарешті діти сіли за парти». Як у Красносільській громаді облаштували шкільне укриття

«Нарешті діти сіли за парти». Як у...

Авторка: Марія Булейко (Марковська) Красносільська громада розташована на півдні України, неподалік Одеси....

12 липня 2024

Проєкт DECIDE розпочав новий напрям діяльності - «Кулінарні Хаби. Навчання майстер-тренерів»

Проєкт DECIDE розпочав новий напрям діяльності ...

Реформа шкільного харчування, попри всі виклики війни, продовжується. За лідерства Олени Зеленської та підтримки...

12 липня 2024

18 липня – вебінар «Безбар'єрність шкільних просторів»

18 липня – вебінар «Безбар'єрність шкільних...

18 липня 2024 року о 12:00 розпочнеться вебінар на тему: «Безбар'єрність шкільних просторів». На вебінарі від...

12 липня 2024

Стан публічних послуг у деокупованих громадах Херсонської області: результати дослідження

Стан публічних послуг у деокупованих громадах...

Лабораторія законодавчих ініціатив у співпраці з парламентським Комітетом з питань організації державної влади,...