Львівська та Чортківська громада готові ділитися досвідом залучення зарубіжних партнерів.
Всім головам громад треба активно працювати над тим, щоб кожна українська громада мала міста-партнери у всіх демократичних країнах світу.
Про це сказав Львівський міський голова Андрій Садовий на Форумі «Децентралізація 2023. Законодавчий порядок денний в умовах війни», організований Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України спільно з ГО «ДЕСПРО» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
В ході Форуму серед інших питань обговорили і питання інтеграції територіальних громад у європейський простір та розширення міжнародного муніципального партнерства.
«Якщо кожна громада вибудує мережу партнерів по всьому світу, уявляєте наскільки це підсилить позиції нашої держави? Сьогодні треба думати і про поточну ситуацію, і про майбутнє. Готовий ділитися досвідом. Ми допомагаємо громадам шукати партнерів»,- сказав Андрій Садовий.
Чортківський міський голова Володимир Шматько зазначив, що міжнародна співпраця має мати сьогодні нову якість на кожному рівні спілкування – національному, регіональному, місцевому.
«Ми за останній рік підписали угоди з 6 зарубіжними муніципалітетами про побратимство. На стадії підписання – угоди ще з дев’яти зарубіжними містами. І ведемо перемовини з 12 містами. Майже в 20 країнах ми матимемо міста-побратими. Ми повинні все зробити, щоб стати повноправним членом європейської спільноти», - сказав Володимир Шматько.
Він зазначив, що пріоритетами такого партнерства є обмін досвідом та реалізація спільних проектів:
«Партнери хочуть дізнатися про антикризовий менеджмент. Голови зарубіжних міст нас запитували про антикризові рішення, про комунікацію з державними органами влади, про співпрацю з партнерами. І ми прагнемо від них не гуманітарної допомоги. Ми хочемо ментально інтегруватися у європейську спільноту, навчитися заробляти для наших міст кошти».
Володимир Шматько також поділився інформацією, яким чином Чортківська громада шукає міста-побратими.
«Прошу голів громад звертатися до наших посольств. Комунікація через посольства дає дуже хороший результат. Наприклад, Посольство України в Латвії допомогло знайти нам побратима – латвійське місто Талсі. Ми також пишемо листи муніципалітетам і до нас пишуть листи. І українці, які багато років за кордоном – це найкращі амбасадори України».
Теги:
партнерство історії війни міжнародна підтримка
Джерело:
Пресцентр ініціативи "Децентралізація"
22 січня 2025
Відбулося перше засідання Координаційного...
У рамках центру також створено три основні робочі групи. Протягом засідання Віце-прем’єр-міністр з відновлення...
22 січня 2025
5 днів до завершення прийому заявок на партнерство по напряму «Відновлення на місцевому рівні»
5 днів до завершення прийому заявок на...
До 27 січня (включно) триває прийом заявок на партнерство зі шведсько-українською Програмою Polaris за напрямком...
22 січня 2025
Миттєвого переформатування громад не буде. Народний депутат закликав не сіяти паніку
Миттєвого переформатування громад не буде....
Народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України...
22 січня 2025
Субвенція для професійного розвитку вчителів НУШ: ключові деталі
Субвенція для професійного розвитку вчителів...
У 2025 році на підвищення кваліфікації вчителів «Нової української школи» виділили 150 млн грн....