Німецьке місто Бонн має намір укласти угоду про солідарне партнерство з містом Херсон. У центрі уваги - гуманітарна підтримка херсонців та допомога у відбудові інфраструктури. Відповідну пропозицію адміністрація муніципалітету Бонн внесла до порядку денного міської ради.
Про це повідомляє офіційний сайт міста Бонн.
«Встановлення партнерства з Херсоном є проявом активної солідарності. Для нас особливо важливо залучити жителів Бонна до розробки партнерства», - сказала очільниця Бонна Катя Дьорнер.
Зазначається, що в січні місто Херсон звернулося до мера Бонна з проханням про підтримку та бажання налагодити партнерські відносини між містами.
«Як німецьке місто Організації Об’єднаних Націй, яке виступає за демократію, свободу та верховенство права у світі, в європейських та міжнародних міських мережах, ми хотіли б виконати це бажання», – підкреслила Катя Дьорнер.
Повідомляється, що офіційне укладання угоди про солідарне партнерство дасть змогу подавати заявки на фінансування муніципальних програм реконструкції, а також надалі підтримувати роботу багатьох людей, організацій та установ, які надають допомогу Україні в Бонні.
Нагадаємо, Федеральний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр і Президент України Володимир Зеленський на зустрічі в Києві 25 жовтня 2022 року виступили зі спільним закликом до формування німецько-українського міжмуніципального партнерства.
«Децентралізація» нагадує, що територіальні громади України для налагодження комунікації з муніципалітетами інших країн та укладання угод про побратимство можуть скористатися методичними рекомендаціями «Міжнародне муніципальне партнерство». Такі рекомендації містять алгоритми дій та практичні поради з налагодження партнерства, успішні приклади вже діючих партнерств, практичні поради щодо особливостей митного та бухгалтерського оформлення різних видів допомоги, яку партнери можуть надавати один одному, інформацію про те, як вибирати партнерів, як організувати роботу відповідних фахівців або підрозділу, а також про фінансування, облік і звітність та багато іншої корисної інформації.
На основі цих рекомендацій Міністерством розвитку громад та територій України розроблено розділ «Партнерство задля відновлення та розвитку» національного порталу «Децентралізація», за підтримки швейцарсько-українського проєкту «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» DECIDE та Програми «U-LEAD з Європою».
Ці рекомендації базуються на методології Ради Європи City to City Cooperation, їх підготовлено Радою Європи в рамках Програми «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» на запит Міністерства розвитку громад та територій України.
Теги:
Область:
Херсонська областьГромади:
Херсонська територіальна громадаДжерело:
Пресцентр ініціативи "Децентралізація"
15 січня 2025
Календар міжнародних подій 2025 для громад
Календар міжнародних подій 2025 для громад
Перше півріччя 2025 року обіцяє бути насиченим на міжнародні події, які стосуватимуться місцевого самоврядування, а...
15 січня 2025
Уряд затвердив порядок надання додаткової дотації громадам у 2025 році
Уряд затвердив порядок надання додаткової...
14 січня Уряд ухвалив постанову №23 «Про затвердження Порядку та умов надання додаткової дотації з державного бюджету...
15 січня 2025
Як розподілятиметься 6,2 млрд грн субвенції на укриття у школах у 2025 році - інфографіка
Як розподілятиметься 6,2 млрд грн субвенції на...
Цьогоріч держава виділяє 6,2 мільярда гривень на створення захищених умов для учнів і вчителів. Пріоритет...
15 січня 2025
На своєму місці. Випуск 6. Медичні послуги Оржицької громади
На своєму місці. Випуск 6. Медичні послуги...
В цьому випуску «На своєму місці» - про Оржицьку селищну територіальну громаду Лубенського району на Полтавщині. Ще у...