20 липня 2024
Децентралізація

Люблінська міська рада прийняла резолюцію щодо підписання угоди про побратимство з Кривим Рогом

Українське місто Кривий Ріг та польське місто Люблін планують підписати угоду про побратимство.


Про це повідомив президент міста Люблін Кшиштоф Жук.

2 лютого на сесії міської ради Любліна прийнято резолюцію про підписання угоди про партнерство з Кривим Рогом. Наступний крок – укладення угоди про побратимство між містами.

«Місто Кривий Ріг було об’єктом багатьох ракетних обстрілів з початку війни. Ми надавали туди гуманітарну допомогу, в тому числі найнеобхідніше – їжу, одяг, медичне приладдя, придбане за пожертви. Найближчим часом французька організація Protection Civile, яка підтримує цивільне населення у кризових ситуаціях, у співпраці з містом Люблін надішле до Кривого Рогу потужний генератор. В умовах війни, яка триває, через символічний жест підтримки, ми хотіли підняти статус нашої співпраці до рівня побратимства міст. Завдяки резолюції, прийнятій сьогодні міською радою, Кривий Ріг став ще одним українським містом-побратимом Любліна, - сказав Кшиштоф Жук.

На сайті Люблінської міської ради повідомляється, що офіційна співпраця між Любліном і Кривим Рогом розпочалася у 2017 році, коли представники влади обох міст підписали протокол про наміри співпраці. Делегації Кривого Рогу неодноразово відвідували Люблін з робочими візитами та брали участь у Конгресі транскордонного співробітництва. Кривий Ріг був одним з українських міст-учасників проекту «Професійні кадри в місцевому самоврядуванні – формування компетентних команд державного управління для підтримки реформи місцевого самоврядування в Україні».


«Децентралізація» нагадує, що територіальні громади України для налагодження комунікації з муніципалітетами інших країн та укладання угод про побратимство можуть скористатися методичними рекомендаціями «Міжнародне муніципальне партнерство». Такі рекомендації містять алгоритми дій та практичні поради з налагодження партнерства, успішні приклади вже діючих партнерств, практичні поради щодо особливостей митного та бухгалтерського оформлення різних видів допомоги, яку партнери можуть надавати один одному, інформацію про те, як вибирати партнерів, як організувати роботу відповідних фахівців або підрозділу, а також про фінансування, облік і звітність та багато іншої корисної інформації.

На основі цих рекомендацій Міністерством розвитку громад та територій України розроблено розділ «Партнерство задля відновлення та розвитку» національного порталу «Децентралізація», за підтримки швейцарсько-українського проєкту «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» DECIDE та Програми «U-LEAD з Європою».

Ці рекомендації базуються на методології Ради Європи City to City Cooperation, їх підготовлено Радою Європи в рамках Програми «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» на запит Міністерства розвитку громад та територій України.

03.02.2023 - 15:09 | Переглядів: 2505
Люблінська міська рада прийняла резолюцію щодо підписання угоди про побратимство з Кривим Рогом

Теги:

партнерство міжнародна підтримка історії війни

Область:

Дніпропетровська область

Громади:

Криворізька територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 липня 2024

30 липня - вебінар «Місцеві бюджети після схвалення Бюджетної декларації на 2025-2027 роки»

30 липня - вебінар «Місцеві бюджети після...

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) запрошує взяти участь у вебінарі...

19 липня 2024

Безбар'єрність шкільних просторів (запис вебінару)

Безбар'єрність шкільних просторів (запис вебінару)

Як зробити шкільні приміщення доступними для всіх, дізнавалися учасники вебінару від Швейцарсько-українського проєкту...

19 липня 2024

П’ядицька громада на Прикарпатті тепер має обладнання для сортування та зберігання лохини

П’ядицька громада на Прикарпатті тепер має...

П’ядицька громада в Івано-Франківській області широко відома своїм проєктом вирощення органічної лохини, який...

19 липня 2024

Три тисячі робочих місць та близько 6 млрд грн інвестицій: Уряд вніс до реєстру новий індустріальний парк на Київщині

Три тисячі робочих місць та близько 6 млрд грн...

На Київщині з’явиться новий індустріальний парк. Рішення про включення «ГРІН ІНДАСТРІАЛ ПАРК» до Реєстру...