17 липня 2024
Децентралізація

Дортмунд націлений на партнерство з Житомиром

Німецьке місто Дортмунд готує солідарне партнерство з українським містом Житомир з метою надання адресної та довгострокової підтримки у відбудові.


Про це повідомляє офіційний сайт муніципалітету Дортмунд.

«Зважаючи на продовження російської загарбницької війни в Україні, міська адміністрація Дортмунда планує консолідувати та розширити підтримку українських громад. На додаток до надання муніципальної допомоги у травні, червні та листопаді 2022 року містам Вінниці та Миколаєву, з весни 2023 року планується партнерство солідарності з українським містом Житомир», - йдеться у повідомленні з посиланням на слова лорд-мера Томаса Вестфаля.

Зазначається, що солідарне партнерство має на меті створити структури співпраці, які в довгостроковій перспективі можуть бути розширені до офіційного міста-побратима. Солідарне партнерство спочатку буде спрямоване на практичну гуманітарну та солідарну підтримку та координуватиметься Управлінням міжнародних відносин міста Дортмунд.

«За ці роки ми виробили критерії успішного побратимства. Особливо важливо, щоб міста були певним чином схожі. Чому Житомир? Є точки дотику, наприклад, в економіці, спорті, мистецтві. Крім того, у Дортмунді живе багато українців, сімей, які родом із Житомира», - прокоментував Томас Вестфаль.

Також повідомляється, що муніципальне партнерство Дортмунд-Житомир включатиме адміністративні та спеціалізовані обміни з питань цифровізації, міського планування та обслуговування будівель, сприяння бізнесу та інновацій, а також проектів мобільності. Крім того, планується започаткувати культурну співпрацю, дитячі табори в Дортмунді та співпрацю між закладами охорони здоров’я. До партнерства мають бути залучені громадянське суспільство, наукові та дослідницькі установи, а також бізнес.

Управління міжнародних зв’язків, яке координує партнерство, підготувало для міської ради Дортмунда проект постанови про солідарне партнерство з Житомиром. Проект вже обговорили на засіданні адміністративної колегії у вівторок, 10 січня, і тепер його передадуть на розгляд комітету. Планується, що 9 лютого 2023 року мери Дортмунда та Житомира підпишуть угоду про співпрацю обох міст.

12.01.2023 - 14:14 | Переглядів: 2526
Дортмунд націлений на партнерство з Житомиром

Теги:

партнерство міжнародна підтримка історії війни

Область:

Житомирська область

Громади:

Житомирська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

17 липня 2024

У Парламенті зареєстрували законопроєкт щодо розвитку співробітництва громад

У Парламенті зареєстрували законопроєкт щодо...

17 липня у Верховній Раді України народні депутати зареєстрували Проект Закону № 11412 про внесення змін до деяких...

17 липня 2024

Нові енергорішення для громад: ВАГ підтримує урядову Стратегію розвитку розподіленої генерації

Нові енергорішення для громад: ВАГ підтримує...

Всеукраїнська асоціація громад (ВАГ) підтримує проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України про схвалення...

17 липня 2024

Фандрейзинг: як залучати кошти для створення та розвитку для добровільних пожежних команд

Фандрейзинг: як залучати кошти для створення та...

Фандрейзинг вже давно став звичною частиною життя кожного українця. Найбільш простими та поширеними прикладами...

17 липня 2024

​​​​​​​Шацька та Полянська громади підписали договір про міжмуніципальне співробітництво

​​​​​​​Шацька та Полянська громади підписали...

Шацька громада з Волині та Полянська громада із Закарпаття днями підписали свій перший договір про співробітництво за...