15 липня 2024
Децентралізація

Статус особи, прийнятої на роботу в органи місцевого самоврядування за строковим трудовим договором (контрактом) ‒ роз’яснення НАДС

Відповідно до частини п’ятої статті 10 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" (далі – Закон), передбачено, що на час відсутності (відпустки) посадових осіб органів місцевого самоврядування (крім виборних посад) для виконання їх повноважень можуть прийматися на службу особи за строковим трудовим договором (контрактом).

Цією нормою не врегульовано питання набуття чи не набуття особою, яка призначена на посаду за строковим трудовим договором (контрактом), статусу посадової особи місцевого самоврядування (у т. ч. прийняття нею Присяги посадової особи місцевого самоврядування, присвоєння їй відповідного рангу посадової особи місцевого самоврядування, зарахування періоду роботи за строковим договором (контрактом) до стажу роботи в органах місцевого самоврядування, встановлення надбавки за вислугу років тощо).

Національне агентство України з питань державної служби (далі – НАДС) у листі від 27.10.2022 №4337/10.3-22, наданому у відповідь на запит Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»*, зазначило, що особи, які приймаються на посади в органи місцевого самоврядування за строковим трудовим договором (контрактом) і які мають виконувати повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та/або консультативно-дорадчих функцій, мають набути статусу посадових осіб місцевого самоврядування.

Крім того, НАДС додатково звернуло увагу, що прийняття на службу в органи місцевого самоврядування здійснюється на посади керівника секретаріату (керуючого справами) районної, обласної ради, керуючого справами виконавчого апарату обласних і районних рад, керівників відділів, управлінь та інших працівників органів місцевого самоврядування шляхом призначення відповідно сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.

Проведення конкурсу на службу в органи місцевого самоврядування здійснюється відповідно до Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 р. №169.

Інша процедура прийняття на службу в органи місцевого самоврядування шляхом призначення відповідно сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради передбачена у Типовому порядку формування кадрового резерву в органах місцевого самоврядування, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.2001 р. №1386, та у Положенні про порядок стажування у державних органах, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 01.12.1994 р. №804.


* Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» звертався до НАДС із запитом у зв'язку з тим, що в частині п’ятій статті 10 Закону не врегульовано питання набуття чи не набуття особою,  прийнятою на роботу в органи місцевого самоврядування за строковим трудовим договором (контрактом), статусу посадової особи місцевого самоврядування.

Враховуючи наявність діаметрально протилежного практичного застосування цієї норми в органах місцевого самоврядування, на думку Проєкту, виникла нагальна потреба у формуванні єдиної правозастосовчої позиції з цього питання, з метою отриманням якої й було сформовано відповідний запит.

Проєкт вдячний НАДС за співпрацю та за надану відповідь.

03.11.2022 - 13:22 | Переглядів: 5664
Статус особи, прийнятої на роботу в органи місцевого самоврядування за строковим трудовим договором (контрактом) ‒ роз’яснення НАДС

Приєднані файли:

Теги:

трудові відносини війна кадри війна служба в ОМС

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

12 липня 2024

«Нарешті діти сіли за парти». Як у Красносільській громаді облаштували шкільне укриття

«Нарешті діти сіли за парти». Як у...

Авторка: Марія Булейко (Марковська) Красносільська громада розташована на півдні України, неподалік Одеси....

12 липня 2024

Проєкт DECIDE розпочав новий напрям діяльності - «Кулінарні Хаби. Навчання майстер-тренерів»

Проєкт DECIDE розпочав новий напрям діяльності ...

Реформа шкільного харчування, попри всі виклики війни, продовжується. За лідерства Олени Зеленської та підтримки...

12 липня 2024

18 липня – вебінар «Безбар'єрність шкільних просторів»

18 липня – вебінар «Безбар'єрність шкільних...

18 липня 2024 року о 12:00 розпочнеться вебінар на тему: «Безбар'єрність шкільних просторів». На вебінарі від...

12 липня 2024

Стан публічних послуг у деокупованих громадах Херсонської області: результати дослідження

Стан публічних послуг у деокупованих громадах...

Лабораторія законодавчих ініціатив у співпраці з парламентським Комітетом з питань організації державної влади,...