У межах децентралізації об’єднання шкіл на Полтавщині буде вирішуватись органами місцевого самоврядування. Про це розповів перший заступник голови ОДА Полтавщини Андрій Пісоцький.
"У межах децентралізації є проблеми, адже самі громади мають вирішувати, чи потрібні їм школи, враховуючи той факт, що в деяких навчальних закладах вчителів більше, ніж учнів. І опалення, і з/п вчителів і інше фінансове навантаження буде на територіальних громадах. Звичайно, ми передбачаємо об’єднання в радіусах 20-30 км, що дозволить налагодити систему тих же шкільних автобусів. Але все ще на стадії формування і багато в чому залежить суто від місцевого самоврядування", - повідомив А.Пісоцький
Посадовець також додав, що доля профтехучилищ в межах бюджету буде наступною: з 42 навчальних закладів, які є на території області, фінансування п’яти буде здійснюватись за рахунок держбюджету, 16 - з обласного і 21 - з бюджетів місцевих громад.
"На Полтавщині є профтехучилища, але відсутнє фінансування, яке було б закладене у бюджет області на 2016 рік. Але 4 лютого були внесені зміни до держбюджету: заклади будуть фінансуватись за кошти освітніх субвенцій, бюджету області та за рахунок місцевих бюджетів. Коштів на це не вистачить, у нас по області на сьогодні дефіцит 300 мільйонів гривень, тому будемо шукати, за рахунок яких програм це компенсувати", - зазначив А.Пісоцький.
Додамо, що зараз освіту в полтавських профтехучилищах здобувають 10 тисяч 767 особи за 20 напрямками господарської діяльності, 138 професіями та 7 спеціальностями за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодший спеціаліст. В межах децентралізації ПТУ Полтавської області теж планують об’єднати.
Поділитися новиною:
26 липня 2024
Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи...
Проєкт SOERA (Діяльність у рамках реформи державних підприємств України) ділиться матеріалами вебінару «Алгоритм дій...
26 липня 2024
Проєктна діяльність освітян: можливості, виклики та історії успіху
Проєктна діяльність освітян: можливості,...
Учасники інформаційної сесії від Програми "U-LEAD з Європою" дізналися, як проєктна діяльність впливає на життя школи...
26 липня 2024
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
SALAR International оголошує вакансію «Спеціаліст(ка) з комунікацій» у Програму підтримки реформ децентралізації та...
26 липня 2024
Конятинська громада: коли проєкти стають ресурсом для розвитку
Конятинська громада: коли проєкти стають...
Проєктний підхід — не джин з лампи. Але за умови системної роботи він може зробити чимало чудес. Це доводить досвід...