Якими є завдання місцевої влади з реалізації енергоефективності під час війни - рекомендації U-LEAD

З наближенням цьогорічного, важкого осінньо-зимового періоду на органи місцевого самоврядування лягає відповідальність щодо планування та реалізації заходів з енергоефективності під час війни з  метою безпечного та стабільного енергопостачання в опалювальний період. Про те, які безкоштовні та малозатратні заходи, а також як проводити енергомоніторинг, якими є завдання місцевої влади цієї зими, говорили під час інформаційної сесії для громад Донецької, Луганської, Полтавської, Сумської, Харківської та Черкаської областей.

Громади під час підготовки до осінньо-зимового періоду мають досягти чотирьох головних цілей:

  1. максимально зменшити витрати тепла в комунальних закладах при мінімальних затратах,
  2. забезпечити будівлі альтернативними джерелами енергії під час аварійних ситуацій,
  3. допомогти населенню в підготовці до зими,
  4. розробити план пошуку майбутніх ресурсів на опалення.

Про це повідомив експерт з енергоменеджменту, енергоефективності та відновлювальних джерел енергії U-LEAD Дмитро Сакалюк.

Також, за його словами, ОМС мають активно проводити підготовку до опалювального сезону та бути готовими до складних та непередбачуваних ситуацій. Наприклад, що стосується опорних та тилових громад, вони мають можуть зіштовхнутися із навмисним пошкодженням тепло, газо та водорозподільних мереж. Для пошуку виходу з таких ситуацій, говорить Дмитро Сакалюк, є певний перелік рекомендацій:

«Таким громадам потрібно розпочати з формування та розуміння спроможності ремонтних робіт та заготовити запаси ремонтних матеріалів. Далі ОМС мають бути готовими до розгортання пунктів обігріву, мати план його розташування, визначити потужність, закупити необхідне обладнання. І ще одним важливим пунктом є робота з населенням щодо економії енергетичних ресурсів та формування запасів та інформування місцевих щодо дій у випадку навмисного пошкодження мереж», - коментує Дмитро Сакалюк.

Щодо деокупованих громад та тих, що на лінії зіткнення, вони можуть зіштовхнутися із ситуацією, коли у населеному пункті не буде взимку централізованого опалення. Для вирішення цієї задачі, зазначає експерт, громади мають розпочати активну роботу з населенням щодо виїзду з території, зокрема жителів багатоповерхівок:

«Необхідним є й зливання води з систем опалення в комунальних закладах, багатоквартирних житлових будинках у разі їх закриття. А також консервація джерел виробництва теплової енергії, відключення та перекриття усіх систем у будинках для недопущення аварійних ситуацій у випадку відсутності контролю за їх використанням. А вже далі - створення запасів енергоресурсів у жителів, що будуть зимувати в громаді, таких як дрова, вугілля, дизель, свічки», - зазначив Дмитро Сакалюк.

Про важливість експертної допомоги громадам у процесі підготовки до осінньо-зимового періоду, говорив керівник Східного регіонального хабу Програми «U-LEAD з Європою» від GIZ Денис Ткачов.

«Враховуючи ситуацію з війною, вкрай важливо допомогти громадам ознайомитися з можливостями із створення умов для зменшення споживання енергоносіїв, надати їм рекомендації по плануванню та реалізації заходів з енергетичної безпеки. Саме для цього Програма U-LEAD організувала серію заходів з цієї тематики та долучила до них провідних експертів. Адже наша головна мета - допомогти ОМС якомога ефективніше реалізовувати ті повноваження та обов’язки, які на них покладені, й допомогти громадам забезпечувати тил, поряд з нашими ЗСУ - ми всі разом працюємо за для перемоги» - підсумував Денис Ткачов.

26.08.2022 - 12:42 | Переглядів: 3435
Якими є завдання місцевої влади з реалізації енергоефективності під час війни - рекомендації U-LEAD

Теги:

енергоефективність війна енергозбереження інфраструктура

Джерело:

Читайте також:

18 грудня 2024

Програма Polaris запрошує громади до партнерства за напрямом «Відновлення на місцевому рівні»

Програма Polaris запрошує громади до...

Шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» запрошує громади до партнерства...

18 грудня 2024

Освітній маркер: що нового в освіті за листопад

Освітній маркер: що нового в освіті за листопад

У новому випуску «Освітнього маркера» від Швейцарсько-українського проєкту DECIDE  - дайджест подій та рішень...

18 грудня 2024

Практичні інструменти для відновлення даних про майно – матеріали тренінгу

Практичні інструменти для відновлення даних про...

17 грудня команда Проєкту SOERA провела тренінг «Відновлення втраченої інформації та документів про майно...

18 грудня 2024

Законодавчі ініціативи для місцевого самоврядування у 2024-2025 роках. Що зроблено і що заплановано?

Законодавчі ініціативи для місцевого...

Питання відновлення і розвитку громад а також впровадження подальших законодавчих та інших змін, які передбачає...