Агломерація – це форма добровільної співпраці великих міст з навколишніми громадами задля вирішення спільних питань. Ніхто нікого заганяти в агломерацію не буде. Важливо, щоб кожен учасник, кожна громада усвідомила вигоди від об’єднання зусиль з сусідами. Лише тоді цей механізм ефективно працюватиме. Спроможність громад у тому і полягає, щоб узгоджувати між собою і вирішувати спільні питання вони мають не за наказом центральної виконавчої влади, а у співпраці одне з одним. Центральна влада має лише створити відповідні можливості.
Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода, під час зустрічі «Проблематика та перспективи розвитку Львівської агломерації в умовах війни».
«Громадам великих міст і сусідніх територій важливо усвідомити, що агломерація – це успішна європейська і світова практика, яка створює додаткові можливості для розвитку територій. Учасники агломерації не втрачають своєї суб’єктності, створюють спільні органи управління проектами та програмами, а також можуть отримувати додаткові делеговані повноваження та ресурси з обласного чи навіть державного рівня. Також об’єднавши зусилля і власні ресурси громади зможуть ефективніше співпрацювати з міжнародними партнерами, залучати інвестиції, мати державну підтримку. Ми вже бачимо, що більшість громад, принаймні, навколо Києва і Львова, зрозуміли вигоди такої співпраці, активно її обговорюють і чекають на законодавче врегулювання питань створення та роботи агломерації», - зазначив В’ячеслав Негода.
Він повідомив, що робота над створенням законодавчої основи для функціонування агломерацій триває. Вже відбулася низка зустрічей з обговорення концепції відповідного законопроекту, яку розробляє Асоціація міст України за підтримки Ради Європи.
«Важливо, що ініціатива створення такого законопроекту йде від представників громад, а до обговорення майбутніх положень злучене широке коло учасників. Тому сподіваємося, що законопроект вийде якісний, збалансований і дійсно сприятиме вирішенню проблем жителів громад, які входитимуть до агломерацій. Розраховуємо, що над конкретним текстом майбутнього законопроекту ми спільно з народними депутатами, асоціаціями органів місцевого самоврядування, міжнародними партнерами та експертами почнемо працювати вже на початку вересня і ще в цьому році законопроект буде зареєстрований у Парламенті», - сказав заступник Міністра.
Добірка публікацій на тему агломерацій є за посиланням.
Теги:
Джерело:
Пресцентр ініціативи "Децентралізація"
22 листопада 2024
Конкурс «Громада на всі 100»: став відомий список фіналістів
Конкурс «Громада на всі 100»: став відомий...
Завершився другий етап конкурсу «Громада на всі 100», під час якого серед 261 громади обрали 40 учасників, що...
22 листопада 2024
Розмежування повноважень органів місцевого...
18 листопада у Бучі відбувся круглий стіл щодо розподілу повноважень органів місцевого самоврядування та органів...
21 листопада 2024
Громади Хмельниччини долучилися до обговорення реформи старшої школи
Громади Хмельниччини долучилися до обговорення...
15 листопада в Хмельницькому відбулося громадське обговорення впровадження реформи профільної середньої освіти. Захід...
21 листопада 2024
Програма Polaris провела інформаційну сесію для громад Житомирщини
Програма Polaris провела інформаційну сесію для...
20 листопада у Житомирі відбулася інформаційна сесія Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в...