Таку пораду отримали представники громад Запорізької та Дніпропетровської областей під час інформаційної сесії, яку організувала команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Запорізькій області.
В ході заходу експерти U-LEAD пояснили учасникам особливості взаємодії з центром зайнятості у питаннях, що стосуються внутрішньо переміщених осіб, надали рекомендації щодо можливості працевлаштування переселенців на підприємствах, установах та організаціях різних форм власності, а також пояснили порядок надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.
Окремим блоком інформаційної сесії було питання започаткування власної справи та залучення коштів на розвиток підприємництва. До речі, питання надання грантів на розвиток малого та середнього бізнесу, на думку експертів, є хорошим стимулом для створення нових робочих місць у громадах.
«Зараз у внутрішніх переселенців є можливість залучати додаткові гроші на розвиток власної справи. Але це мають бути дуже якісно написані і економічно обґрунтовані проєкти. І одним із завдань представників місцевого самоврядування є навчити та надати консультації по написанню проєктів, оформленню заявок та ініціатив. Адже розвиток підприємництва в громаді – це розвиток економіки, створення робочих місць і сплата податків до бюджету», - зазначили експерти U-LEAD.
Учасникам нагадали про державну підтримку суб’єктів підприємництва, яка здійснюється Фондом розвитку підприємництва і може бути надана у вигляді часткової компенсації відсоткових ставок за кредитами або надання гарантій банкам на забезпечення виконання зобов’язань за кредитами.
Ще однією можливістю отримати гроші від держави є гранти для переробних підприємств, які надаються Мінекономіки для створення нових виробництв або збільшення потужностей вже існуючих виробництв. Серед вимог до таких проєктів: співфінансування (власний внесок може бути від 30 до 50%), одне підприємство може отримати тільки один грант.
Також спікери зробили огляд актуальних пропозицій сервісу єРобота. Заповнивши заявку можна отримати:
За даними Запорізького обласного центру зайнятості, на участь в програмі єРобота було подано 124 заявки за перші дві хвилі прийому з моменту старту. Вже підтримано 9 бізнес-проєктів з першої хвилі, в результаті реалізації яких буде створено 18 робочих місць. Середня сума фінансування одного проєкту – 230 тисяч гривень.
«Внутрішньо переміщені особи мають велику кількість викликів, незважаючи на допомогу держави та підтримку міжнародних організацій. Одним із них є зайнятість та працевлаштування, що допомагає соціалізації та самореалізації переселенців. Наразі важливо допомогти місцевому самоврядуванню налагодити роботу з ВПО, адже ні для кого не секрет, що переселенці можуть стати рушійною силою, поштовхом для розвитку громади», - розповіла Тетяна Бордюг, керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Запорізькій області.
Загалом, як зазначали експерти, для внутрішніх переселенців наразі є чимало можливостей залучити фінансову підтримку, необхідно регулярно відслідковувати конкурси та пропозиції від донорів та міжнародних організацій.
08 квітня 2025
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: підписано ще 9 меморандумів про співпрацю
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: підписано ще...
8 квітня у Мінрозвитку відбулося підписання дев’яти меморандумів про співпрацю між громадами в межах проєкту...
08 квітня 2025
Освітній маркер: кулінарний батл
Освітній маркер: кулінарний батл
У Києві відбувся фінал Кулінарного батлу — подія, яка об’єднала одразу три важливі напрями Швейцарсько-українського...
08 квітня 2025
11 квітня - П’ятниця із Cities4Cities: Презентація проєкту громади, яка надихне
11 квітня - П’ятниця із Cities4Cities:...
Щоб проєкт громади привернув увагу партнерів і донорів, важливо не лише мати хорошу ідею, а й вміти її...
08 квітня 2025
11 квітня - вебінар «Як громадам отримати...
11 квітня о 15:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE «Як громадам отримати субвенцію...