Трансформер оселився у Софіївському районі

У Дніпропетровській області кожен новоутворений місцевий осередок додатково отримає цьогоріч по 10 мільйонів гривень 

Сьогодні «УК» розпочинає серію публікацій під новою рубрикою «Децентралізація: перші кроки». Наш власкор із Дніпропетровська розповідає про будні об’єднаної громади, яка започаткувала в Україні процес реєстрації статутів. 

Уявіть добре відремонтовану сільську школу, в якій одночасно діятимуть і дитячий садок, і клуб. У спортзалі можна встановлювати розбірну сцену, яку влітку переносять на вулицю. Так спортивне приміщення перетворюється на актову залу для школярів, де можна проводити концерти чи інші культурні заходи. А для жителів села школа стає будинком культури чи кінотеатром. Цей проект із назвою трансформер — один із найцікавіших, запропонованих Жовтневою об’єднаною громадою Софіївського району Дніпропетровської області (громада першою в Україні зареєструвала свій статут).

Жовтневці розробили 10 проектів розвитку. І деякі з них вже отримали фінансування. Зокрема розв’язується давня наболіла проблема цієї території — водопостачання. Торік за підтримки обласної влади до сіл громади підвели водогін, а розвідні мережі місцеві жителі мали протягнути за власні гроші. Але селяни подали заявку на участь в українсько-швейцарському проекті та отримали необхідне фінансування. 2016 року Жовтнева громада подала ще п’ять проектів на конкурс до Державного фонду регіонального розвитку. Це проекти щодо освітлення вулиць, створення центру надання адмінпослуг, запровадження нових автобусних маршрутів тощо.

«Коштів у громади достатньо, а перспектив ще більше. Бюджет трьох сільських рад, що увійшли в нашу громаду, сягав 2,3 мільйона гривень. Сьогодні є 10,3 мільйона гривень, крім цього, маємо отримати додаткові 10 мільйонів від Мінрегіону. Цього року ми заклали один мільйон гривень на розвиток громади, а ще рік тому про таке й мріяти не могли. Нині дуже багато інвесторів, готових надати нам кошти. Ми просто повинні написати проекти та подати їх», — стверджує голова Жовтневої громади Артур Шевцов.

Комфорт не лише для міста

Кожна територіальна громада Дніпропетровщини торік мала змогу взяти участь у спеціальних тренінгах з підготовки інвестиційних проектів. Після навчання, організованого Дніпропетровською облдержадміністрацією та обласним Офісом реформ, було написано 61 проект розвитку територій. Більшість проектів подали на конкурс до Державного фонду регіонального розвитку, решту доправили вітчизняним та іноземним інвесторам. Кожна громада може розраховувати на підтримку обласної влади в розробленні необхідних для її жителів проектів. Це може бути будівництво дитсадка, відкриття центру реабілітації для демобілізованих учасників АТО, модернізація котелень тощо. Наприклад, окрім допомоги у проведенні водогону в Жовтневій громаді, в Солонянській громаді торік відкрили додаткові групи у Василівському дитсадку. 

За словами першого заступника голови Дніпропетровської ОДА Олега Кужмана, цього року кожне сільське чи міське об’єднання отримає по 10 мільйонів гривень, наданих Мінрегіоном. 

«Дитячі садки, дороги, водопроводи, модернізовані котельні — так обласна влада допомагає громадам зробити життя і в місті, і в селі однаково комфортним. З обласного бюджету надають кошти на реалізацію найважливіших проектів розвитку цих територій. Однак ми формували об’єднані громади так, щоб кожна з них була фінансово спроможною та самодостатньою. Їхні бюджети після об’єднання зросли більш ніж удвічі, вони отримали пряме фінансування з Києва. Тож кожен очільник новостворених територій повинен самостійно дбати про достаток та наповнення бюджету своїх міст і сіл, вчитися грамотно вибудовувати кошторис та залучати інвесторів», — наголосив Олег Кужман. Більше - ТУТ

 

 

Область:

Дніпропетровська область

Джерело:

«Урядовий кур’єр»

Читайте також:

20 грудня 2024

Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)

Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)

  Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...

20 грудня 2024

Ветеранська політика в громадах: як це працює та які можливості може використати місцева влада

Ветеранська політика в громадах: як це працює...

Після демобілізації, поранення, повернення додому, ветеранів та ветеранок зустрічають громади. За те, щоби військові...

20 грудня 2024

Набув чинності закон, який дозволяє комунальним підприємствам використовувати гуманітарну допомогу

Набув чинності закон, який дозволяє комунальним...

18 грудня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну...

20 грудня 2024

Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на бюджети територіальних громад - дослідження

Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на...

Дві третини доходів від ПДФО надходять до бюджетів тих громад, де люди працюють, а не живуть. Якщо змінити цю систему...