Реформа з децентралізації, створення об'єднаних територіальних громад приведе до відродження українського села, а в підсумку до відродження української економіки. Про це заявив Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман, відкриваючи круглий стіл "100 днів об’єднаних територіальних громад: Здобутки. Проблеми. Перспективи".
"Ми з вами маємо запропонувати модель, і вона вже сьогодні у дії, відродження українського села, відродження національної економіки", – заявив він, звертаючись до представників територіальних громад, органів місцевого самоврядування, виконавчої влади та міжнародних партнерів.
Володимир Гройсман нагадав, що за 100 днів в Україні об'єдналися 159 територіальних громад. На підтримку об'єднаних територіальних громад передбачена окрема субвенція у розмірі 1 млрд грн, зазначив він.
Голова Парламенту наголосив, що питання спроможності органів влади, органів місцевого самоврядування та територіальних громад в Україні сьогодні є ключовим. "Сьогодні мова йде про те, щоб створити об'єднані громади, які будуть здатні якісно надавати послуги тим, хто їх обирає", – зауважив він.
Володимир Гройсман підкреслив, що Верховна Рада відстояла фінансову децентралізацію в Державному бюджеті на 2016 рік. "Саме український Парламенту приймав і приймав рішення, які дозволяють і напрацьовувати Закони, і приймати ці Закони. І відповідним чином наша зустріч – свідчення того, що Парламент не стоїть осторонь тих процесів, які відбуваються", – зазначив він.
За його словами, кошти, які надійдуть до місцевих бюджетів у результаті фінансової децентралізації, мають бути залучені на створення нових робочих місць, що сприятиме відродженню місцевої економіки. "Маємо це усвідомлювати і спільно докладати зусиль для того, щоб ми рухалися вперед. Ваші успіхи – це буде найкращий приклад успіху об'єднання територіальних громад, реформи місцевого самоврядування", – зазначив він.
За його словами, в кожному селі, громаді та місті мають бути створені належні умови для життя людей, зокрема у сферах освіти, охорони здоров'я, інфраструктури та культури. "Нам треба надати усі повноваження на місця для того, щоб ви могли повноцінно в межах своєї громади управляти землею. Нам треба створити умови, щоб ви створили нормальні адміністративні центри і якісно надавали послуги своїм мешканцям. Це все той шлях, який ми з вами маємо пройти", – зазначив Голова Парламенту. – "Ми з вами покликані на те, щоб дуже швидко вирішувати питання".
Разом з тим Голова Парламенту наголосив, що отримана можливість добровільного об'єднання територіальних громад має бути використана для утвердження місцевої демократії. "Дуже важливо, щоби ми використали це не просто як можливість, а щоб ми довели людям, що ми не просто отримали кошти і можливості щось побудувати, а місцева демократія має бути у повній силі. Люди повинні усвідомити, що саме від них залежить те, як вони будуть жити сьогодні, через місяць", – наголосив Володимир Гройсман.
Разом з тим очільник Верховної Ради високо оцінив активну позицію і сміливість перших лідерів об'єднаних територіальних громад, які "провели колосальну роботу, щоб ці громади постали". "Ви ввійдете в історію як справжні лідери, які утворили успішну систему врядування на місцях", – зауважив він.
Володимир Гройсман запевнив у підтримці Парламентом реформи місцевого самоврядування, децентралізації та об'єднання територіальних громад. "Ми як Парламент України, я особисто як голова Верховної Ради буду завжди з вами поряд до моменту, коли ми забезпечимо всеосяжний успіх", – наголосив він.
Відео:
Теги:
Володимир Гройсман створення спроможних громад
Джерело:
Прес-секретар Голови Верховної Ради України
Поділитися новиною:
12 листопада 2024
Інституційний розвиток, підтримка громад,...
11 листопада Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та Агенція...
12 листопада 2024
Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке креативні хаби, і як вони вдихають життя в громади
Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке...
Сьогодні економічний успіх громади визначається не лише кількістю вироблених товарів, а й здатністю генерувати нові...
12 листопада 2024
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує комунікації з Агенціями регіонального розвитку
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує...
Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку...
12 листопада 2024
Як громадам ставати регіональними полюсами зростання
Як громадам ставати регіональними полюсами...
Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер консалтингової компанії СІВІТТА Мирослав Кошелюк, експерт з місцевого...