02 березня 2024
Logo slogan

Муніципалітети Польщі та України налагоджують співпрацю

Попри воєнні дії в Україні, спричинені вторгненням росії, польські та українські муніципалітети налагоджують співпрацю, зокрема Жешув та Чернігів.

Про це розповів директор департаменту міського бренду, економічного співробітництва та туризму міста Жешув Каміль Чиж під час форуму місцевої солідарності: Польща – Україна, організованого Програмою "U-LEAD з Європою", передає Укрінформ.

"Наступного тижня ми підпишемо меморандум про співпрацю із нашим новим українським містом-побратимом, це буде Чернігів. Це місто дуже постраждало під час першого місяця після початку війни...Головна мета цього меморандуму - відбудувати місто", - сказав Каміль Чиж.

Він розповів, що Жешув приймав біженців з України від першого дня і понад тисячу волонтерів працювали щоденно на вокзалі протягом всього часу, також Жешув надає гуманітарну допомогу у різні регіони України.

У свою чергу міський голова Ірпеня Київської області Олександр Маркушин наголосив на необхідності міжнародної підтримки для післявоєнної відбудови України. Він також зауважив, що у місті Ірпінь вже готують проєкти для такої відбудови.

"Ірпінь не зможе сам впоратися із проблемою відбудови, не зможе своїм бюджетом відбудувати. До війни наше місто було заможне і одне із багатих малих міст України, проєвропейське місто, дуже гарне, сьогодні дуже болісно спостерігати, коли 50% нашого міста в руїнах", - сказав він.

Президент Асоціації польських міст Зигмунт Франкевич зазначив, що польське суспільство об'єднується, щоб допомагати Україні, а співпраця між органами місцевого самоврядування двох країн буде лише покращуватися, зокрема в контексті відбудови України.

Заступник міністра розвитку громад та територій України В'ячеслав Негода зазначив, що Польща є лідером у підтримці України у боротьбі проти російської федерації та висловив вдячність Польщі за таку принципову позицію. Також він зауважив, що співпраця між польськими гмінами та українськими громадами має активізувати економічну діяльність, щоб дати можливість створювати нові робочі місця.

"Польські гміни та польський народ повною мірою підтримують Україну та громадян нашої держави у боротьбі за свободу, усвідомлюючи , що це боротьба за нашу спільну свободу, спільні цінності вільної та об'єднаної Європи. Перемога України у цій війні буде спільною перемогою всіх тих, хто стоїть на сторожі миру, демократії, людських цінностей", - сказав він.

Українські громади, які стали ефективнішими завдяки реформі децентралізації, демонструють стійкість навіть в умовах війни, і європейські країни допоможуть відбудувати Україну, вважає спеціаліст з питань політики Представництва ЄС в Україні Томаш Острапольський.

"Під час реконструкції та відновлення України громади будуть не чимось "декоративним", а будуть інтегровані та брати активну участь як стовпи та каталізатори відновлення і розвитку країни", - сказав він.

Директор Програми «U-LEAD з Європою» від GIZ Бастіан Файгель підкреслив, що U-LEAD надає найнеобхідніші інструменти громадам, які постраждали від російської агресії та допомагатиме у подальшій повоєнній відбудові країни.

"Ми також продовжуємо будувати мости довіри та налагоджувати співпрацю між громадами України та муніципалітетами країн Європейського Союзу... Партнерство органів місцевого самоврядування України та Польщі є чудовим прикладом довіри та дружби, солідарності двох країн", - сказав він.

Як повідомлялося, окупація Ірпеня тривала від початку березня 2022 року і на початку квітня Ірпінь, Буча, Гостомель та вся Київська область були визволені від російських загарбників. У квітні-травні 250 громад України отримали невідкладну допомогу від U-LEAD, яка стала в пригоді під час подолання наслідків воєнних дій на територіях громад. Зокрема, громадам передали генератори, освітлювачі, ланцюгові пили, відрізні машини, необхідні для первинних ремонтних робіт, пов'язаних із наслідками воєнних дій. Також для облаштування прихистків для переселенців Програма надає намети, похідні ліжка, каремати, спальні мішки, ковдри, баки для питної води на 1000 літрів, потужні генератори, базові та гігієнічні набори. Крім того, експерти Програми консультують і надають роз'яснення щодо актуальних питань законодавства, продовжують проводити інформаційні сесії.

14.06.2022 - 17:05 | Переглядів: 2084
Муніципалітети Польщі та України налагоджують співпрацю

Теги:

міжнародна підтримка

Джерело:

Укріформ

Поділитися новиною:

Читайте також:

02 березня 2024

5 березня на Конгресових слуханнях обговорять законопроєкт №4298 «Про місцеві державні адміністрації»

5 березня на Конгресових слуханнях обговорять...

5 березня об 11:00 розпочнуться Конгресові слухання на тему: Децентралізація. Законопроєкт № 4298 «Про місцеві...

01 березня 2024

Агенції регіонального розвитку Тернопільщини та Сумщини підписали грантові угоди з Проєктом UCORD

Агенції регіонального розвитку Тернопільщини та...

1 березня 2024 року у Києві агенції регіонального розвитку (АРР) Тернопільської та Сумської областей та...

01 березня 2024

Зарплати працівників ОМС не менше за мінімальну: депутати зареєстрували законопроект

Зарплати працівників ОМС не менше за...

Працівники органів місцевого самоврядування не можуть отримувати зарплати менші за мінімальну, тому народні депутати...

01 березня 2024

Депутати слухають громади: у Чернівцях обговорили законодавчі виклики щодо інституту старост

Депутати слухають громади: у Чернівцях...

28 лютого 2024 року у Чернівцях обговорили вдосконалення законодавства щодо інституту старост. У дискусії взяли...