Військове вторгнення рф на територію України відобразилося і на надходженнях до місцевих бюджетів. Щоб полегшити громадам вирішення першочергових питань, Мінрегіон підготував законодавчі пропозиції, які передбачають можливість передачі коштів зі спеціального до загального фонду місцевого бюджету та їх використання за загальновстановленими правилами. Кабінет Міністрів України 31 травня схвалив такі законодавчі пропозиції.
У Міністерстві розвитку громад та територій пояснили, що на сьогодні на рахунках спеціального фонду місцевих бюджетів накопилися чималі кошти, які громади могли б спрямувати на першочергові потреби. Поки що чинне законодавство цього не дозволяє. Тому Мінрегіон і виступив з такою законодавчої ініціативою.
«На рахунках спецфонду місцевих бюджетів зберігаються залишки коштів, які мають цільове спрямування і не можуть використовуватися територіальними громадами інакше. Наприклад, кошти екологічного податку, які мають спрямовуватися на здійснення природоохоронних заходів, чи кошти від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісового виробництва, концесійні платежі, надходження від продажу земель несільськогосподарського призначення, надходження від продажу основного капіталу. Так як сьогодні, в умовах воєнного стану, в пріоритеті фінансування життєвонеобхідних потреб жителів громад, то на це і варто було б спрямувати ці кошти. Адже потреби у кожної громади різні в залежності від її становища», - пояснив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.
Він уточнив, що законопроектом «Про внесення змін до розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України щодо посилення гнучкості місцевих бюджетів та підвищення оперативності прийняття рішень» пропонується:
Нагадаємо, Мінрегіон тримає постійний зв'язок з органами місцевого самоврядування територіальних громад. На початку травня Міністерство спільно з Проєктом USAID «ГОВЕРЛА» провели опитування представників органів місцевого самоврядування щодо нагальних питань, які потребують вирішення на рівні держави. Результати опитування продемонстрували, що найбільше проблем на місцевому рівні сьогодні пов’язані з надходженнями до місцевих бюджетів та їх видатками.
Теги:
бюджет законодавче забезпечення В'ячеслав Негода
Джерело:
Пресцентр ініціативи "Децентралізація"
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Магніт для інвестицій: як Жовківська громада створює привабливі умови для бізнесу
Магніт для інвестицій: як Жовківська громада...
Підприємництво та інвестиції є пріоритетним напрямком у стратегії розвитку Жовківської громади, яка розташована на...
18 листопада 2024
Аналіз реверсної дотації на 2025 рік: експертний огляд
Аналіз реверсної дотації на 2025 рік:...
У контексті активних обговорень під час розгляду державного бюджету на 2025 рік Ігор Онищук, експерт...
18 листопада 2024
Долучайтеся до громадського обговорення проєкту Плану заходів з безбар’єрності на 2025-2026 роки
Долучайтеся до громадського обговорення проєкту...
Усі небайдужі громадяни, профільні громадські організації та експерти мають змогу надати пропозиції до Плану заходів...
18 листопада 2024
«Кластери Відродження» - конкурс грантів від...
Проєкт UCORD оголосив конкурс грантів «Кластери Відродження», спрямований на підтримку культурних партнерських...