Український та литовський муніципалітети підписали угоду про партнерство
Попри війну в Україні, громади країн Євросоюзу продовжують співпрацю з українськими громадами, зокрема 29 квітня підписали угоду про партнерство між Укмерзьким районом Литви та Коростенською громадою, що на Житомирщині.
Підписання відбулося в онлайн-форматі під час конференції на тему: «Мости довіри: розширення прав і можливостей громад з України та ЄС через побудову муніципальних партнерств», організованого Програмою "U-LEAD з Європою", передає Укрінформ.
Угоду підписали мер Укмерге Роландас Яніцкас та голова Коростенської громади Володимир Москаленко.
"Коростень постраждав від агресії росії - бомбили школи, дитячі садки, житлові будинки, є загиблі та поранені місцеві жителі. Тому дуже приємно, коли у такий складний час литовські друзі підтримують Україну. Дякуємо нашим друзям з Укмерге, які відправили гуманітарну допомогу... яку розподілили між нашими людьми, переселенцями, малозабезпеченими, ми це дуже цінуємо", - сказав Володимир Москаленко.
У свою чергу Роландас Яніцкас розповів, що Україна стоїть на передовій захисту європейських цінностей, а в українців можна зараз повчитися єдності, яка допомагає боротися з ворогом.
Очільники муніципалітетів висловили сподівання на успішну співпрацю у різних сферах та взаємні візити після завершення воєнних дій.
Налагодити партнерство муніципалітетам країн ЄС та України допомагає Програма "U-LEAD з Європою".
Згідно з угодою, сторони погоджуються розвивати економічне, культурне та туристичне співробітництво, зміцнювати дружні відносини та, у разі необхідності, допомагати одна одній шляхом надання фінансової, благодійної/гуманітарної допомоги.
Напрямками співпраці визначені: економіка, державні послуги, енергетика, освіта, культура, гуманітарна допомога. Сторони зобов'язуються у співпраці з місцевими органами влади сприяти розробці спільних проєктів та обміну кращими практиками у сферах, що охоплюються угодою. Також планується організація спільних заходів і робочих зустрічей, обмін делегаціями відповідних органів державної влади, неурядових організацій та ділових людей.
Крім того, український та литовський муніципалітети розвиватимуть дружні відносини між своїми жителями, зокрема між делегаціями в галузі мистецтва і культури, здійснюватимуть обмін учнями, студентами, спортсменами та іншими делегаціями.
Також муніципалітети планують обмін інформацією про історію та життя громад (наприклад, фотографіями, аудіовізуальними матеріалами) і рекламою в місцевих засобах масової інформації. Муніципалітети підтримуватимуть один одного на міжнародних конкурсах і надаватимуть підтримку у важкий період.

Поділитися новиною:
15 липня 2025
Сила двох: співпраця ЦНАП і ДПС як один зі шляхів зміцнення бюджету громади
Сила двох: співпраця ЦНАП і ДПС як один зі...
Ще 2019-го мешканці Мерефи почали питати, чому за паспортом і субсидією можна прийти до ЦНАП, а за карткою платника...
15 липня 2025
Навчання для підприємців із культурних та...
Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та формація Lanka.pro...
15 липня 2025
Начальник Очеретинської військової адміністрації Покровського району Донецької області Микола Коваленко про...
14 липня 2025
Аналіз положень Бюджетної декларації України на 2026-2028 роки
Аналіз положень Бюджетної декларації України на...
Автор: Ігор Герасимчук, експерт Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» Бюджетна...