01 березня 2024
Logo slogan
Черкащина прифронтова: сім тисяч переселенців знайшли допомогу в Буцькій громаді

Черкащина прифронтова: сім тисяч переселенців знайшли допомогу в Буцькій громаді

Маленька селищна громада на Черкащині, чисельність якої понад 5 тисяч, вже прихистила у себе близько 7 тисяч тимчасово переміщених українців з інших регіонів. Територія Буцької селищної ради стала місцем, де переселенці з фронтових територій, рятуючись від війни, можуть залишитися жити або знайти допомогу по дорозі до західних областей країни. Про це розповів Буцький селищний голова Сергій Залізняк.

«Центр нашої громади розташований у 180 км від обласного центру - міста Черкаси та у 180 км від кордону з Київщиною. З перших днів війни через нашу громади їхали люди з Київської та Харківської областей, хто транзитом, а хто - залишається жити тут. Розселяємо людей у пусті будинки громади, гуртожитки - селимо туди, де є опалення. Всі служби громади працюють, працюють й волонтери. За потреби надаємо людям продукти харчування, одяг, паливо», - розповідає Сергій Залізняк.

Громада також сприяє працевлаштуванню переселенців у себе на території, зазначив голова громади. За його словами, вже трьох переселенців працевлаштували:

«Ми зробили список робочих вакансій, вивчаємо фаховий напрямок, який мають ВПО, пропонуємо роботу, бо розуміємо ситуацію в якій опинилися люди, хочемо, щоб у них були додаткові гроші на життя», - коментує голова громади.

Коштами місцевого бюджету громада фінансує тероборону, 250 мешканців вже долучилися до неї та здійснюють патрулювання всіх 8 населених пунктів, що увійшли до складу Буцької селищної громади. Виділено й кошти на допомогу поліції, паливо, продукти харчування для переселенців.

Зараз громада об’єдналася у одну потужну команду, розповідає голова, волонтери активно допомагають ВПО, завозяться необхідні ліки, фермери надають сировину, а дитячі садочки та школи куховарять й закривають консервацію для мешканців громади та ЗСУ.

Як зазначив Сергій Залізняк, у громаді вже розмірковують й про післявоєнну перспективу та шукають необхідне для створення міцного фінансового фундаменту розвитку вже зараз. Буцька селищна рада наразі активно виробляє м’ясну та м’ясо-круп’яну тушонку за допомогою автоклави, які отримала від проєкту “Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe).

«Ми не просили харчі, одяг, меблі, хоча і могли. Ми попросили автоклави. Звичайні побутові автоклави «БілЕко-1250». Кожний з 16 отриманих автоклав розраховано на закриття майже 40 банок. Автоклави передані у 7 населених пунктів громади, їх встановлено в школах та дитячих садочках, в приміщеннях господарських блоків. В перший же день ми виготовили понад 600 банок м’ясних консервів, які підуть і нашим воїнам, і на потреби громади. Трохи згодом будемо робити згущене молоко (варене), в сезон – овочеві консерви. Окрім іншого, виготовлена продукція буде надаватися ВПО та малозабезпеченим мешканцям. По завершенню війни планується, що на основі налагодженого виробництва буде створено кооператив з переробки сільськогосподарської продукції», - поділився планами Буцький селищний голова.

«Аналогічна ситуація з великою кількістю вимушено переселених осіб спостерігається по всій області. У багатьох населених пунктах населення також збільшилося більш ніж вдвічі: рятуючи свої життя, до батьків приїхали діти з палаючих міст, з ними їхали куми та друзі, а також в невідомість до громад Черкащини їхали вимушені переселенці.  

Органи місцевого самоврядування приймають на свої плечі важку відповідальність та навантаження, бо забезпечують життєдіяльність громад у стресовому, критичному режимі війни, а також опікуються ВПО. У цій ситуації ми можемо бачити, яке значення та переваги мають громади від децентралізації. Адже збільшення повноважень відкрило для них більше можливостей швидко вирішувати у складних ситуаціях питання на місцях: самостійно фінансувати тероборону, поліцію, давати у користування своє майно ВПО тощо», - Сергій Слинько, керівник Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Черкаській області.

Теги:

історії війни

Область:

Черкаська область

Громади:

Буцька територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною: