П’ять громад Сумщини спільно впроваджуватимуть сучасну систему управління твердими побутовими відходами. Договір про співробітництво у реалізації такого проекту підписали Роменська міська, Липоводолинська селищна, Коровинська, Андріяшівська, Хмелівська сільські територіальні громади.
Співробітництво громад розбудовується в рамках проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», що реалізується відповідно до грантової угоди між Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» та Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ).
«Важливе завдання – це залучення на реалізацію проєкту додаткового фінансування із державного бюджету або інших джерел. Втім ще важливіше змінити в рамках нашого спільного проєкту свідомість жителів усіх територіальних громад-учасниць та надати їм нові знання щодо сучасних підходів до управління відходами», - зазначив Роменський міський голова Олег Стогній.
Подальші кроки громад-підписантів - реєстрація Договору про співробітництво територіальних громад у Міністерстві розвитку громад та територій України та внесення проєкту до переліку інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку в 2023 році. Такоє проєкт планують подати на конкурсний відбір проєктів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу та на інші конкурси програм міжнародної технічної допомоги, транскордонного співробітництва.
Нагадаємо, Міністерство розвитку громад та територій підготувало зміни до Закону «Про співробітництво територіальних громад» (№5742), якими удосконалюється механізм співробітництва. Змінами пропонується запровадити процедуру приєднання територіальних громад до вже діючого співробітництва за спрощеною процедурою - уклавши додаткову угоду про приєднання до співробітництва. Також надається можливість залучати стороною договору про співробітництво районну раду. Передбачається і можливість укладання змішаного договору про співробітництво, в якому можуть міститися елементи різних форм договорів про співробітництво.
Раніше заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода сказав, що співробітництво громад дає можливість об’єднати управлінські, фінансові, майнові ресурси, щоб втілити ті проекти, які одній громаді не під силу або нерентабельно.
На кінець січня 2022 року у Реєстрі договорів про співробітництво територіальних громад зафіксовано 807 таких угод.
Теги:
співробітництво управління відходами
Область:
Сумська областьГромади:
Андріяшівська територіальна громада Коровинська територіальна громада Липоводолинська територіальна громада Роменська територіальна громада Хмелівська територіальна громадаДжерело:
Пресцентр ініціативи "Децентралізація"
Поділитися новиною:
12 листопада 2024
Інституційний розвиток, підтримка громад,...
11 листопада Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та Агенція...
12 листопада 2024
Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке креативні хаби, і як вони вдихають життя в громади
Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке...
Сьогодні економічний успіх громади визначається не лише кількістю вироблених товарів, а й здатністю генерувати нові...
12 листопада 2024
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує комунікації з Агенціями регіонального розвитку
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує...
Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку...
12 листопада 2024
Як громадам ставати регіональними полюсами зростання
Як громадам ставати регіональними полюсами...
Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер консалтингової компанії СІВІТТА Мирослав Кошелюк, експерт з місцевого...