7 громад Прикарпаття спільно втілюватимуть проекти на основі договору про співробітництво

Втілювати спільні проекти соціально-економіного розвитку мають намір громади Івано-Франківщини.

5 лютого Калуська, Долинська, Болехівська, Витвицька, Перегінська, Рожнятівська та Брошнів-Осадська територіальні громади підписали договір про співробітництво. Документ набуде чинності через десять днів з дня його підписання, як це визначено Законом «Про співробітництво територіальних громад».

Вісім громад домовилися створити онлайн-центр і три центри підтримки підприємництва у громадах-партнерах. Також підписанти мають намір провести 5 галузевих форумів (товарне виробництво, лісове господарство, АПК, сфера послуг, туризм) та 10 бізнес-екскурсій з обміну досвідом для представників бізнесу, влади, здобувачів освіти та осіб, які хочуть започаткувати власну справу. Громади проводитимуть на своїй території для молоді і незайнятого населення промоцію навчально-просвітницьких заходів щодо започаткування і розвитку бізнесу.

Нагадаємо, Міністерство розвитку громад та територій підготувало зміни до Закону «Про співробітництво територіальних громад» (№5742), якими удосконалюється механізм співробітництва. Змінами пропонується запровадити процедуру приєднання територіальних громад до вже діючого співробітництва за спрощеною процедурою - уклавши додаткову угоду про приєднання до співробітництва. Також надається можливість залучати стороною договору про співробітництво районну раду. Передбачається і можливість укладання змішаного договору про співробітництво, в якому можуть міститися елементи різних форм договорів про співробітництво.

Раніше заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода сказав, що співробітництво громад дає можливість об’єднати управлінські, фінансові, майнові ресурси, щоб втілити ті проекти, які одній громаді не під силу або нерентабельно.

На кінець січня 2022 року у Реєстрі договорів про співробітництво територіальних громад зафіксовано 807 таких угод.


Співпраця громад на Прикарпатті відбувається у рамках проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», що реалізується відповідно до грантової угоди між Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» та Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ).

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

26 липня 2024

Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи знищення комунального майна внаслідок бойових дій - запис вебінару

Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи...

Проєкт SOERA (Діяльність у рамках реформи державних підприємств України) ділиться матеріалами вебінару «Алгоритм дій...

26 липня 2024

Проєктна діяльність освітян: можливості, виклики та історії успіху

Проєктна діяльність освітян: можливості,...

Учасники інформаційної сесії від Програми "U-LEAD з Європою" дізналися, як проєктна діяльність впливає на життя школи...

26 липня 2024

Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій

Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій

SALAR International оголошує вакансію «Спеціаліст(ка) з комунікацій» у Програму підтримки реформ децентралізації та...

26 липня 2024

Конятинська громада: коли проєкти стають ресурсом для розвитку

Конятинська громада: коли проєкти стають...

Проєктний підхід — не джин з лампи. Але за умови системної роботи він може зробити чимало чудес. Це доводить досвід...