24 квітня 2024
Децентралізація

Зміни до Конституції в частині децентралізації покликані встановити баланс прав і відповідальності місцевої влади, – Олександр Корнієнко

 

26 січня відбулося перше засідання міжкомітетської Робочої групи з підготовки комплексних законодавчих пропозицій щодо внесення змін до Конституції України в частині децентралізації.

Головуючий на засіданні Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко окреслив процеси, що відбувалися впродовж двох останніх років щодо реформи місцевого самоврядування:

«В результаті цього є проект тексту змін до Конституції у частині децентралізації. У рамках цієї Робочої групи ми переходимо до наступного етапу – власне, доопрацювання тексту для формування комплексних законодавчих пропозицій», - сказав голова Робочої групи.

Олександр Корнієнко зазначив, що діяльність Робочої групи відбувається в межах компетенції двох профільних парламентських комітетів - Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування і Комітету з питань правової політики. Він запропонував працювати сесійним методом, щоб уже за два-три місяці максимально вийти на фінальну частину пропозицій.

 

 

Голова Робочої групи окремо зупинився на питаннях, що викликають найбільше дискусій. «Існує дискусія щодо назв: райони, повіти, округи і таке інше», - сказав Олександр Корнієнко. Також, за його словами, серед основних питань, котрі потребують узгодження, це порядок призначення, підпорядкування і повноваження префекта та чи потрібне самоврядування на рівні районних рад.

Олександр Корнієнко наголосив, що завершення децентралізації має підсилити гарантії спроможності громад та врегулювати питання, які турбують кожну людину. Водночас, має бути встановлено баланс прав і відповідальності місцевої влади.
 
 
 

Голова Робочої групи також звернув увагу на необхідність залучення кращого зарубіжного досвіду з урахуванням національних інтересів.

Член Робочої групи, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін зазначив, що оприлюднений для публічного обговорення проект змін до Конституції в частині децентралізації був напрацьований не комітетами, а саме експертною робочою групою, а остаточний варіант проекту голосуватиметься в залі Верховною Радою 300-ма голосами.

«Щоб цей проект мав перспективи підтримки, він повинен мати важливі змісти. Безумовно, це - впровадження громад на рівні Конституції, безумовно, це - впровадження префектів виконавчих органів на рівні обласних рад. Ну, і потрібно вирішити питання з районними радами. На моє переконання, їх потрібно прибрати», - сказав парламентарій.

Учасники засідання підтримали пропозицію Першого заступника Голови Верховної Ради до п’ятниці визначитися зі стратегічними темами, які, на їхню думку, мають бути узгоджені і далі проводити тематичні зустрічі.


Довідково

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук 16 грудня 2021 року підписав Розпорядження про створення міжкомітетської Робочої групи з підготовки комплексних законодавчих пропозицій про внесення змін до Конституції України у частині децентралізації.

Робоча група працюватиме на базі Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування та Комітету з питань правової політики.

Очолює робочу групу Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко.

Робоча група працюватиме над оновленням Конституції в частині місцевого самоврядування та організації адміністративно-територіального устрою відповідно до вимог Європейської хартії місцевого самоврядування.

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

23 квітня 2024

«Кроки для спеціалістів. Управління проєктним циклом 2024»: розпочалася реєстрація на навчальну програму

«Кроки для спеціалістів. Управління проєктним...

Ви — новачок у проєктному менеджменті? Прагнете підсилити свої навички з написання та впровадження проєктів, хочете...

23 квітня 2024

UNFPA оголосив конкурсний відбір громад для участі у проєкті «Міста і громади, вільні від домашнього насильства»

UNFPA оголосив конкурсний відбір громад для...

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні, у співпраці з Міністерством соціальної політики України, оголошує...

23 квітня 2024

Інститут старост в умовах війни – законопроект пройшов перше читання

Інститут старост в умовах війни – законопроект...

23 квітня 2024 року Верховна Рада України ухвалила в першому читанні Проект Закону №9518 про внесення змін до Закону...

23 квітня 2024

Підгородненська громада: крок до нового етапу розвитку

Підгородненська громада: крок до нового етапу...

Підгородненська територіальна громада Дніпропетровської області робить ще один крок у покращенні інвестиційного...