Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення окремих видатків районних рад, спрямованих на виконання їх повноважень, затвердив Кабінет Міністрів України. Відповідну постанову Уряд схвалив на засіданні 26 січня.
Як повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій В'ячеслав Негода, субвенція спрямовується на заробітну плату посадових осіб місцевого самоврядування районних рад у 2022 році.
"Цьогоріч в державному бюджеті передбачено субвенцію для районних рад в обсязі 154,4 млн грн. Ці кошти спрямовуються виключно на заробітну плату посадових осіб районних рад у 2022 році», - пояснив В’ячеслав Негода.
Зважаючи на обмежений фінансовий ресурс райрад, Мінрегіон неодноразово рекомендував їм оптимізувати структуру виконавчого апарату і встановити максимальну кількість штатних одиниць до 8 працівників. Саме на таку кількість працівників і розрахований обсяг субвенції, яка спрямована на фінансування їх заробітної плати.
Нагадаємо, Мінрегоін неодноразово звертав увагу, що районні бюджети повинні бути збалансованими, незважаючи на обсяг ресурсів, а їх підготовка та виконання є прямою відповідальністю райрад та райдержадміністрацій. Це регламентує Бюджетний кодекс України: «(…) повноваження на здійснення витрат бюджету мають відповідати обсягу надходжень бюджету на відповідний бюджетний період» (п.2 ч.1 ст.7). Бюджетним кодексом також встановлено, що затвердження місцевого бюджету з дефіцитом є порушенням вимог Кодексу.
Спостерігаються такі типові ознаки порушень більшості районних рад: призначення більше одного заступника голови райради; затвердження апарату райради, на фінансування якого немає коштів, але ці видатки затверджуються в районному бюджеті.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 26 січня 2022 р. № 55
ПОРЯДОК ТА УМОВИ
надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам
на забезпечення окремих видатків районних рад, спрямованих
на виконання їх повноважень
1. Ці Порядок та умови визначають механізм надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення окремих видатків районних рад, спрямованих на виконання їх повноважень (далі — субвенція), передбаченої законом про Державний бюджет України на відповідний рік.
2. Головним розпорядником субвенції є Мінрегіон.
Розпорядниками субвенції за місцевими бюджетами є районні ради в особі відповідних голів районних рад.
3. Субвенція спрямовується на оплату праці та нарахування на заробітну плату посадових осіб місцевого самоврядування районних рад.
4. Умовами надання субвенції є:
1) прийняття відповідною районною радою рішення про затвердження районного бюджету на відповідний рік;
2) затвердження штатного розпису районної ради на відповідний рік;
3) спрямування коштів субвенції на напрям, визначений у пункті 3 цих Порядку та умов.
5. Надання субвенції здійснюється в обсягах, передбачених законом про Державний бюджет України на відповідний рік.
6. Казначейство:
7. Відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та проведення операцій з використання субвенції, а також відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи здійснюються в установленому законодавством порядку.
8. Розпорядники субвенції за місцевими бюджетами подають щомісяця до 10 числа Мінрегіону звіт про її використання за формою, визначеною Мінрегіоном.
Мінрегіон до 25 числа щомісяця подає Мінфіну інформацію про використання коштів субвенції.
9. Складення і подання фінансової та бюджетної звітності про використання субвенції, а також контроль за її цільовим використанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
Теги:
Джерело:
Пресцентр ініціативи "Децентралізація"
18 грудня 2024
Програма Polaris запрошує громади до партнерства за напрямом «Відновлення на місцевому рівні»
Програма Polaris запрошує громади до...
Шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» запрошує громади до партнерства...
18 грудня 2024
Освітній маркер: що нового в освіті за листопад
Освітній маркер: що нового в освіті за листопад
У новому випуску «Освітнього маркера» від Швейцарсько-українського проєкту DECIDE - дайджест подій та рішень...
18 грудня 2024
Практичні інструменти для відновлення даних про майно – матеріали тренінгу
Практичні інструменти для відновлення даних про...
17 грудня команда Проєкту SOERA провела тренінг «Відновлення втраченої інформації та документів про майно...
18 грудня 2024
Законодавчі ініціативи для місцевого самоврядування у 2024-2025 роках. Що зроблено і що заплановано?
Законодавчі ініціативи для місцевого...
Питання відновлення і розвитку громад а також впровадження подальших законодавчих та інших змін, які передбачає...