21 квітня 2024
Logo slogan

Уряд визначив порядок надання субвенції районним радам на 2022 рік

Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення окремих видатків районних рад, спрямованих на виконання їх повноважень, затвердив Кабінет Міністрів України. Відповідну постанову Уряд схвалив на засіданні 26 січня.

Як повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій В'ячеслав Негода, субвенція спрямовується на заробітну плату посадових осіб місцевого самоврядування районних рад у 2022 році.

"Цьогоріч в державному бюджеті передбачено субвенцію для районних рад в обсязі 154,4 млн грн. Ці кошти спрямовуються виключно на заробітну плату посадових осіб районних рад у 2022 році», - пояснив В’ячеслав Негода.

Зважаючи на обмежений фінансовий ресурс райрад, Мінрегіон неодноразово рекомендував їм оптимізувати структуру виконавчого апарату і встановити максимальну кількість штатних одиниць до 8 працівників. Саме на таку кількість працівників і розрахований обсяг субвенції, яка спрямована на фінансування їх заробітної плати.

Нагадаємо, Мінрегоін неодноразово звертав увагу, що районні бюджети повинні бути збалансованими, незважаючи на обсяг ресурсів, а їх підготовка та виконання є прямою відповідальністю райрад та райдержадміністрацій. Це регламентує Бюджетний кодекс України: «(…) повноваження на здійснення витрат бюджету мають відповідати обсягу надходжень бюджету на відповідний бюджетний період» (п.2 ч.1 ст.7). Бюджетним кодексом також встановлено, що затвердження місцевого бюджету з дефіцитом є порушенням вимог Кодексу.

Спостерігаються такі типові ознаки порушень більшості районних рад: призначення більше одного заступника голови райради; затвердження апарату райради, на фінансування якого немає коштів, але ці видатки затверджуються в районному бюджеті.

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 26 січня 2022 р. № 55

ПОРЯДОК ТА УМОВИ
надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам
на забезпечення окремих видатків районних рад, спрямованих
на виконання їх повноважень

1. Ці Порядок та умови визначають механізм надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення окремих видатків районних рад, спрямованих на виконання їх повноважень (далі — субвенція), передбаченої законом про Державний бюджет України на відповідний рік.

2. Головним розпорядником субвенції є Мінрегіон.

Розпорядниками субвенції за місцевими бюджетами є районні ради в особі відповідних голів районних рад.

3. Субвенція спрямовується на оплату праці та нарахування на заробітну плату посадових осіб місцевого самоврядування районних рад.

4. Умовами надання субвенції є:

1) прийняття відповідною районною радою рішення про затвердження районного бюджету на відповідний рік;

2) затвердження штатного розпису районної ради на відповідний рік;

3) спрямування коштів субвенції на напрям, визначений у пункті 3 цих Порядку та умов.

5. Надання субвенції здійснюється в обсягах, передбачених законом про Державний бюджет України на відповідний рік.

6. Казначейство:

  • перераховує субвенцію відповідно до Порядку перерахування міжбюджетних трансфертів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 грудня 2010 р. № 1132 (Офіційний вісник України, 2010 р., № 96, ст. 3399; 2015 р., № 7, ст. 161), та Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженого Мінфіном;
  • інформує щомісяця до 15 числа Мінфін та Мінрегіон про обсяги перерахованої субвенції та касові видатки у розрізі місцевих бюджетів, що фінансуються за її рахунок.

7. Відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та проведення операцій з використання субвенції, а також відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи здійснюються в установленому законодавством порядку.

8. Розпорядники субвенції за місцевими бюджетами подають щомісяця до 10 числа Мінрегіону звіт про її використання за формою, визначеною Мінрегіоном.

Мінрегіон до 25 числа щомісяця подає Мінфіну інформацію про використання коштів субвенції.

9. Складення і подання фінансової та бюджетної звітності про використання субвенції, а також контроль за її цільовим використанням здійснюються в установленому законодавством порядку.

26.01.2022 - 14:25 | Переглядів: 10030
Уряд визначив порядок надання субвенції районним радам на 2022 рік

Теги:

район субвенція бюджет

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

20 квітня 2024

Львів побратався з містом Мехелен

Львів побратався з містом Мехелен

Бельгійське місто Мехелен стало 24-м містом-побратимом Львова. Про це в соціальній мережі повідомив Львівський...

19 квітня 2024

Новий тренінг «Навички фахівця сучасного ЦНАП» для громад Черкащини

Новий тренінг «Навички фахівця сучасного ЦНАП»...

18-19 квітня у Черкасах команда шведсько-українського проєкту PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» провела...

19 квітня 2024

Отримання субвенції для будівництва укриттів у закладах освіти: розпочався прийом заявок

Отримання субвенції для будівництва укриттів у...

  Міністерство освіти і науки України, відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2024...

19 квітня 2024

Місцеві бюджети під час війни: як виконуються та якого законодавства потребують

Місцеві бюджети під час війни: як виконуються...

18 квітня відбувся четвертий із серії публічних діалогів «Децентралізація на зв’язку» на тему місцевих бюджетів. У...