18 травня 2024
Децентралізація

«Перш за все варто дбати про добробут жителів громади і спільно формувати «порядок денний» розвитку», - В’ячеслав Негода

Щоб громадам наростити свою фінансову спроможність, їм перш за все варто дбати про добробут жителів і спільно з ними формувати «порядок денний» розвитку громади. Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода в інтерв’ю ОТГ-Інформ Чернігівщина.

«Фінансова спроможність громади – це бюджетні ресурси, в першу чергу, власні доходи, якими громада може вільно розпоряджатися в своїх інтересах. Як її нарощувати? Звісно, що за рахунок збільшення податкової бази, яка є результатом економічного розвитку, який неможливий без найголовнішого – людей. Люди є найбільшою цінністю громади. Вони інтелектуальний, трудовий ресурс. Важко залучити інвестора, щоб він звів якесь виробництво в громаді, якщо інвестору ще треба думати, де взяти кваліфікованих працівників на своє виробництво. Ті громади, хто це збагнув, почали втілювати програми, які б дали можливість людям не покидати свої домівки у пошуках роботи (…) То ж повертаючись до питання, як громадам наростити свою фінансову спроможність, скажу, що перш за все варто дбати про добробут мешканців громади і спільно з ними формувати «порядок денний» розвитку громади. І в  тому порядку визначати, як громада може сприяти розвитку місцевого підприємництва, як ефективніше розпорядитися земельними ресурсами, як свою унікальність, а кожна територія має свої родзинки, повернути на користь розвитку», - сказав заступник Міністра.

Він зазначив, що багато громад, після створення, починали з розвитку медичної сфери і сфери освіти на своїй території, оскільки ці послуги для людей на першому місці. За його словами, саме на ці сфери, на якість інфраструктури послуг інвестори прискіпливо дивляться:

«Їм важливо розуміти, чи є умови для їх працівників стежити за своїм здоров’ям, чи конкурентну освіту отримуватимуть їх діти, які умови для розвитку культури, спорту».

Більше – про участь держави у підтримці розвитку громад, про те, на чому варто зосередитися громадам, про взаємовідносини район-громад та інші актуальні для місцевого самоврядування теми читайте у інтерв’ю.

07.12.2021 - 15:12 | Переглядів: 3120
«Перш за все варто дбати про добробут жителів громади і спільно формувати «порядок денний» розвитку», - В’ячеслав Негода

Теги:

В'ячеслав Негода створення спроможних громад

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

18 травня 2024

Про стійкість, опір і відродження Охтирської громади - у документальному серіалі "Я залишаюсь"

Про стійкість, опір і відродження Охтирської...

Четверта серія документального серіалу "Я залишаюсь" - про Охтирську громаду Сумської області. У випуску -...

17 травня 2024

Мінекономіки планує змінити порядок державного стимулювання для індустріальних парків

Мінекономіки планує змінити порядок державного...

Міністерство економіки вперше озвучило деякі параметри програми державного стимулювання індустріальних парків для...

17 травня 2024

Облікова політика комунальних підприємств: правила складання та затвердження

Облікова політика комунальних підприємств:...

Який зміст облікової політики комунального підприємства та яким чином її затверджувати – про це у роз'ясненні...

17 травня 2024

Експерти відповіли на найбільш поширені запитання від комунальних підприємств про управління фінансами

Експерти відповіли на найбільш поширені...

Програма USAID DOBRE продовжує надавати консультаційну допомогу ТГ-партнерам. Одним із напрямів є допомога щодо...