15 липня 2024
Децентралізація

Розпочалося міжнародне експертне обговорення 2021: Партнерство для розвитку

Захід урочисто відкрив Ремі Дюфло, заступник голови Представництва ЄС в Україні, який у вітальному слові наголосив на важливості міжмуніципального партнерства для розвитку:

«Після експертних обговорень, проведених U-LEAD за останні два роки, я дуже радий бачити, що ці форуми стали добре налагодженою платформою для обміну між міжнародними експертами з питань децентралізації з акцентом на реформу децентралізації в Україні. Минулого року форум відбувся в символічний та історичний момент, відразу після місцевих виборів на новій адміністративно-територіальній основі. Після такого успіху цьогоріч ми повинні перенести нашу увагу з того, щоб реформа відбулася, на те, щоб реформа працювала. Для успіху реформи ми повинні енергійно вирішувати дуже практичне питання, яке також є ключовим фактором успіху децентралізації і називається місцевим розвитком».

 

 

Бастіан Файгель, директор Програми «U-LEAD з Європою» від GIZ, привітав учасників з нагоди Дня місцевого самоврядування та зазначив:

«На цій конференції ми хотіли б звернути увагу на важливість інвестиційних проєктів соціально-економічного розвитку громад. Водночас ми також хочемо наголосити, що проєкти місцевого розвитку мають готуватися в умовах постійного діалогу з громадянами. Протягом останнього місяця «U-LEAD з Європою» працювала з громадами у підготовці проєктів місцевого розвитку регіонального значення. І головною темою сьогоднішнього та завтрашнього Міжнародного експертного обговорення є партнерство між громадами. Сьогодні ми з гордістю представляємо широкий спектр таких можливостей».

 

 

Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов подякував «U-LEAD з Європою» за постійну експертну, технічну та фінансову підтримку, яку Україна отримує під час реалізації однієї з найважливіших реформ – реформи місцевого самоврядування, та зазначив:

«Ми нерідко чуємо, що у громад немає можливостей для втілення складних інфраструктурних проєктів. Дійсно, не завжди все можна витягнути самотужки, але саме для цього і є друзі та партнери. А разом можна і гори зрушити з місця. Більшість здобутків, про які сьогодні буде йтися – це результати ефективної співпраці між центральною владою, профільним комітетом Верховної Ради, місцевим самоврядуванням та надійними міжнародними партнерами».

 

 


Як повідомлялося, 7-8 грудня 2021 року «U-LEAD з Європою» проводить Міжнародне експертне обговорення 2021: «Партнерство для розвитку». Мета заходу – надихнути учасників конференції, дати їм поживу для роздумів щодо партнерства між громадами під час підготовки спільних інвестиційних проєктів для підвищення якості життя своїх громадян

Теги:

міжнародна підтримка

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

12 липня 2024

«Нарешті діти сіли за парти». Як у Красносільській громаді облаштували шкільне укриття

«Нарешті діти сіли за парти». Як у...

Авторка: Марія Булейко (Марковська) Красносільська громада розташована на півдні України, неподалік Одеси....

12 липня 2024

Проєкт DECIDE розпочав новий напрям діяльності - «Кулінарні Хаби. Навчання майстер-тренерів»

Проєкт DECIDE розпочав новий напрям діяльності ...

Реформа шкільного харчування, попри всі виклики війни, продовжується. За лідерства Олени Зеленської та підтримки...

12 липня 2024

18 липня – вебінар «Безбар'єрність шкільних просторів»

18 липня – вебінар «Безбар'єрність шкільних...

18 липня 2024 року о 12:00 розпочнеться вебінар на тему: «Безбар'єрність шкільних просторів». На вебінарі від...

12 липня 2024

Стан публічних послуг у деокупованих громадах Херсонської області: результати дослідження

Стан публічних послуг у деокупованих громадах...

Лабораторія законодавчих ініціатив у співпраці з парламентським Комітетом з питань організації державної влади,...