18 травня 2024
Децентралізація

«Ми чекаємо на зміни до Конституції, щоб реформа рухалася далі», - міський голова

Децентралізація дала безліч можливостей і це підтверджується нашою роботою з великими інфраструктурними проєктами, яку ми ведемо в тому числі спільно з Євросоюзом. Тому продовження реформи є необхідним. Про це сказав Сергій Сухомлин, Житомирський міський голова, заступник Голови Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад України під час 6-го Форуму «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави».

 

 

Водночас Житомирський міський голова наголосив на необхідності впровадження механізму забезпечення законності рішень органів місцевого самоврядування.

«Я неодноразово виступав за те, що префекти у системі місцевого самоврядування потрібні. Дуже часто політичні сили розхитують ситуацію в Україні, через що місцеві влади ухвалюють рішення, які не належать до їхньої компетенції. Отже, місцевій владі потрібне контроль. Ми чекаємо на зміни до Конституції, щоб реформа рухалася далі», - сказав Сергій Сухомлин.

Андрій Садовий, Львівський міський голова, Голова Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад України наголосив на важливості працювати разом усім учасникам процесу.

«Я радий, що у нас є розуміння спільної праці. Ми живемо у дуже непередбачуваний час, ми - наче човен, що потрапив до океану. І дуже важливо, щоб він мав стійкість. Коли йшлось про ціну на газ, всі учасники процесу об’єдналися, і спільний результат був задовільним. Я переконаний, що всі рішення щодо реформи мають бути обговорені з Асоціацією міст. Найбільше, що нам потрібно, це вміння працювати разом», - сказав Львівський міський голова.

 

 

Нагадаємо, сьогодні під час 6-го Форуму «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави» перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко заявив, що протягом найближчих двох тижнів текст проекту змін до Конституції України в частині децентралізації оприлюднять для обговорення.

Трансляція заходу - ТУТ


 

Нагадаємо, 11-12 листопада 2021 року проходить 6 Форум «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави» (далі – Форум). Форум організовано Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Міністерством розвитку громад та територій України, Донецькою обласною державною адміністрацією, Луганською обласною державною адміністрацією, Львівською обласною державною адміністрацією за сприяння та підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрація в Україні».

Теги:

Конституція

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

18 травня 2024

Про стійкість, опір і відродження Охтирської громади - у документальному серіалі "Я залишаюсь"

Про стійкість, опір і відродження Охтирської...

Четверта серія документального серіалу "Я залишаюсь" - про Охтирську громаду Сумської області. У випуску -...

17 травня 2024

Мінекономіки планує змінити порядок державного стимулювання для індустріальних парків

Мінекономіки планує змінити порядок державного...

Міністерство економіки вперше озвучило деякі параметри програми державного стимулювання індустріальних парків для...

17 травня 2024

Облікова політика комунальних підприємств: правила складання та затвердження

Облікова політика комунальних підприємств:...

Який зміст облікової політики комунального підприємства та яким чином її затверджувати – про це у роз'ясненні...

17 травня 2024

Експерти відповіли на найбільш поширені запитання від комунальних підприємств про управління фінансами

Експерти відповіли на найбільш поширені...

Програма USAID DOBRE продовжує надавати консультаційну допомогу ТГ-партнерам. Одним із напрямів є допомога щодо...