У 99% територіальних громад утворено служби у справах дітей

В 99% територіальних громад (1421 з 1439) утворено служби у справах дітей із загальною штатною чисельністю майже 4 тис. працівників. Для порівняння: на кінець 2020 року відповідні служби було утворено лише у 529 громадах. Про це повідомила Міністр соціальної політики України Марина Лазебна під час виїзного регіонального круглого столу «Формування соціального сервісу в громадах: можливості та виклики», в якому взяли участь понад 80 територіальних громад.

Міністр підкреслила, що у фокусі уваги спільної роботи Мінсоцполітики з громадами завжди будуть діти, які не повинні потрапляти в інтернатні заклади. Тому дуже важливою є робота служби у справах дітей з попередження кризових ситуацій у родинах, щоб діти не залишались сиротами при живих батьках.

«Якщо дитина посиротіла або її вилучають з кризової ситуації в сім’ї, то потрібно шукати їй родину, а не відправляти в інтернат. Адже тільки родина може дати дитині сталі соціальні та емоційні зв’язки, від чого залежить її психічний та фізичний розвиток. Саме тому держава підтримує родини у подоланні складних життєвих обставин, у які може потрапити будь-хто. І тут ми маємо працювати на випередження, доки вони не вплинули згубно на долі людей, особливо, наших маленьких громадян», – сказала Марина Лазебна.

Вона наголосила, що в кожній громаді мають бути патронатні сім’ї, де тимчасово може перебувати дитина-сирота, або дитина, яку терміново довелося забрати з рідної сім’ї через певні складні життєві обставини.

«Потрібно розвивати послугу патронату, яка може вберегти дитину від потрапляння в інтернатні заклади. Зокрема, у Житомирській територіальній громаді є сім патронатних сімей. Але, на жаль, є області, де ще немає жодного патронатного вихователя. Дитину треба охопити сімейним оточенням», – підкреслила Марина Лазебна.

Вона також повідомила, що наразі сімейними формами виховання охоплено близько 64 тис. дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що становить 92,6 % від їх загальної кількості.


Круглий стіл організований в рамках проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», який реалізується Мінсоцполітики за підтримки Світового банку. Він проводився на базі Тетерівської територіальної громади Житомирської області. Участь у заході взяли всі громади Житомирської області, а також з інших регіонів, зокрема, громади-учасники пілотних проектів Мінсоцполітики «Розвиток соціальних послуг» та з впровадження Єдиної інформаційної системи соціальної сфери.

05.11.2021 - 14:47 | Переглядів: 2948
У 99% територіальних громад утворено служби у справах дітей

Теги:

соціальні послуги

Джерело:

Міністерство соціальної політики України

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 вересня 2024

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10 міст 4 районів та більше 300 сіл та селищ в Україні

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10...

19 вересня 2024 року Верховна Рада України ухвалила Постанову про перейменування окремих населених пунктів та районів...

19 вересня 2024

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності Всеукраїнської асоціації ОТГ

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголошує конкурс на вакантну посаду експерта(ки) з...

19 вересня 2024

Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує до команди виконавчого офісу

Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголосила конкурс на вакантні...

18 вересня 2024

Закон про відновлення середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні – експертний коментар

Закон про відновлення середньострокового...

18 вересня Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо...