У 99% територіальних громад утворено служби у справах дітей
В 99% територіальних громад (1421 з 1439) утворено служби у справах дітей із загальною штатною чисельністю майже 4 тис. працівників. Для порівняння: на кінець 2020 року відповідні служби було утворено лише у 529 громадах. Про це повідомила Міністр соціальної політики України Марина Лазебна під час виїзного регіонального круглого столу «Формування соціального сервісу в громадах: можливості та виклики», в якому взяли участь понад 80 територіальних громад.
Міністр підкреслила, що у фокусі уваги спільної роботи Мінсоцполітики з громадами завжди будуть діти, які не повинні потрапляти в інтернатні заклади. Тому дуже важливою є робота служби у справах дітей з попередження кризових ситуацій у родинах, щоб діти не залишались сиротами при живих батьках.
«Якщо дитина посиротіла або її вилучають з кризової ситуації в сім’ї, то потрібно шукати їй родину, а не відправляти в інтернат. Адже тільки родина може дати дитині сталі соціальні та емоційні зв’язки, від чого залежить її психічний та фізичний розвиток. Саме тому держава підтримує родини у подоланні складних життєвих обставин, у які може потрапити будь-хто. І тут ми маємо працювати на випередження, доки вони не вплинули згубно на долі людей, особливо, наших маленьких громадян», – сказала Марина Лазебна.
Вона наголосила, що в кожній громаді мають бути патронатні сім’ї, де тимчасово може перебувати дитина-сирота, або дитина, яку терміново довелося забрати з рідної сім’ї через певні складні життєві обставини.
«Потрібно розвивати послугу патронату, яка може вберегти дитину від потрапляння в інтернатні заклади. Зокрема, у Житомирській територіальній громаді є сім патронатних сімей. Але, на жаль, є області, де ще немає жодного патронатного вихователя. Дитину треба охопити сімейним оточенням», – підкреслила Марина Лазебна.
Вона також повідомила, що наразі сімейними формами виховання охоплено близько 64 тис. дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що становить 92,6 % від їх загальної кількості.
Круглий стіл організований в рамках проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», який реалізується Мінсоцполітики за підтримки Світового банку. Він проводився на базі Тетерівської територіальної громади Житомирської області. Участь у заході взяли всі громади Житомирської області, а також з інших регіонів, зокрема, громади-учасники пілотних проектів Мінсоцполітики «Розвиток соціальних послуг» та з впровадження Єдиної інформаційної системи соціальної сфери.

Поділитися новиною:
07 квітня 2025
9 квітня - вебінар «Аналіз законодавства щодо...
Програма Polaris 9 квітня з 15:00 до 16:30 проведе вебінар «Аналіз законодавства щодо формування мережі...
07 квітня 2025
«Усі діти – наші». Як і навіщо дві громади на Одещині співпрацюють навколо ІРЦ
«Усі діти – наші». Як і навіщо дві громади на...
Авторка: Марія Булейко (Марковська) У 2019 році ІРЦ Кодимської міської ради Подільського району Одеської області...
07 квітня 2025
Результатами Програми відновлення України III...
7 квітня відбулася пресконференція, на якій заступник Міністра розвитку громад та територій Олексій Рябикін оголосив...
07 квітня 2025
Ефективне адміністрування місцевих податків:...
Питання про ефективне адміністрування місцевих податків розглянули під час круглого столу за участі представників...