Про «Окремі аспекти управління комунальним майном: потенційні законодавчі зміни, проблемні питання» говорили у пресцентрі Українського кризового медіа-центру:
Захід організувала Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» DOBRE спільно з Українським кризовим медіа-центром. Подію модерувала Віра Козіна, консультантка Програми DOBRE з питань управління активами.
Браян Кемпл, керівник Програми USAID DOBRE:
"Ми працюємо з громадами за різними напрямками, щоб допомогти їм впоратися із новими можливостями, що дає децентралізація. Один з головних напрямків DOBRE - допомагати громадам покращити ефективність управління комунальним майном, своїми активами. DOBRE проводить навчання про механізми для більш ефективного управління активами, допомагає створювати реєстри, виявити комунальну власність на території, а також розробити план, програму для використання і покращення управління майном. У зв'язку з тим, що громади отримують у власність об’єкти від районних та державних органів, виникає багато запитань".
Сергій Шаршов, генеральний директор Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Мінрегіону:
"Минулий рік став ключовим у питанні формування адміністративно-територіального устрою базового рівня (1469 нових територіальних громад) та субрегіонального рівня (136 районів). У 2021 році, серед багатьох інших, важливими завданнями є, по-перше, забезпечення завершення процесу передачі у комунальну власність територіальних громад усіх об’єктів спільної власності територіальних громад району, які знаходяться на території цих громад, відповідно до розмежування видатків між бюджетами, встановлених Бюджетним кодексом України (вже передано 99,9%). По-друге, - вдосконалення законодавчого врегулювання поняття комунальної власності територіальних громад, спільної власності територіальних громад району, області, порядку набуття права комунальної власності, правонаступництва, володіння, користування, відчуження об’єктів комунальної власності. Міністерство, за сприяння Офісу підтримки реформи децентралізації при Мінрегіоні та з урахуванням пропозицій експертів Програми Ради Європи "Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні", розробляє законопроєкт про внесення відповідних зміни до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".
Леонід Антонєнко, заступник Голови Фонду державного майна України, розповів про новації, запропоновані Проєктом Закону України №4572 «Про внесення змін до Закону України «Про Фонд державного майна України» та інших законодавчих актів України щодо сприяння залученню інвестицій в процесі приватизації та оренди державного і комунального майна» та альтернативними йому.
"До другого читання було підготовлена 1141 правка. Кожна четверта правка стосувалася орендних питань. Від депутатів з'явилася пропозиція виокремити частину з них в окремий Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо узгодження законодавства у сфері оренди державного та комунального майна (№6102). До нього вже поданий альтернативний законопроект. На думку Фонду держмайна, парламентарям варто якнайшвидше завершити роботу над підготовкою до другого читання вже проголосованого законопроекту №4572, а не починати все з нуля. Нові законопроєкти, по суті, є лише комбінацією Закону, ухваленого у першому читанні, і тих правок, які були до нього подані".
Детальніше про ключові зміни для громад можна переглянути у презентації спікера та у відеозаписі виступу спікера.
Назарій Задирайко, начальник Управління методології орендних відносин Фонду держмайна, відповів на питання, які громади направляли фахівцям Програми DOBRE. У контексті встановлення стартової ставки під час передачі майна в оренду експерт закликав громади приймати власні методики передачі майна в оренду, адже державна методика не універсальна в деяких аспектах.
Більше відповідей на запитання можна переглянути у відеозаписі виступу спікера.
Роз'яснення та відповіді на інші запитання читайте на порталі "децентралізація", сайті УКМЦ та Facebook-сторінці програми DOBRE згодом.
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 листопада 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 листопада 2024
Підтримка населенням децентралізації...
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...
19 листопада 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...