Під керівництвом в.о. голови облдержадміністрації Костянтина Бриля відбулося засідання робочої групи з питань реєстрації та забезпечення функціонування об’єднаних територіальних громад Запорізької області. Участь у нараді взяли заступник голови-керівник апарату ОДА (стажування) Зінаїда Бойко, голова обласної ради Григорій Самардак, заступники голови облради Єгор Семенченко та Владислав Марченко, керівник Офісу реформ у Запорізькій області Олександр Свистун та керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.
Учасники заходу обговорили питання заробітної плати апарату управління громад, створення та ліцензування медичних закладів на території громади, делегування повноважень між районним відділом освіти та відділом освіти громади при недостатній кількості штату, а також роботи територіальних центрів надання соціальних послуг.
За словами в.о. голови облдержадміністрації Костянтина Бриля, під час всеукраїнської селекторної наради з Віце-прем'єр-міністром Геннадієм Зубком було порушено тему проведення децентралізації. На сьогодні по всій Україні 96 із 160 об’єднаних територіальних громад мають проблеми з реєстрацією та відкриттям рахунків.
- Проаналізувавши ситуацію, влада області виявила подібні проблеми і у запорізьких громад. Тож, щоб обговорити існуючі питання та пропозиції, ми вирішили провести цей круглий стіл, аби об’єднані громади могли уникнути затримки з нарахуванням зарплат, забезпеченням бюджету та інших проблем. Ми розуміємо, що сьогодні у новостворених громад виникає чимало питань. Проте вони є пілотним проектом та майбутнім прикладом для інших. А отже наші перші громади отримуватимуть всю необхідну підтримку для свого розвитку, - підкреслив в.о. голови облдержадміністрації Костянтин Бриль.
За словами керівника Офісу реформ у Запорізькій області Олександра Свистуна, нині законодавством передбачено певний алгоритм перереєстрації новостворених громад. Аби на місцях було легше впроваджувати цей механізм у дію, Офісом реформ була розроблена покрокова інструкція. За її рекомендаціями три об’єднані громади вже зареєструвались. Інші завершать цю процедуру до кінця місяця.
Ще одне проблемне питання - проведення виборів старост у населених пунктах громад. Згідно з листом Центрвиборчкому України в кожному населеному пункті об’єднаної громади, де проживає більше 50 осіб, має бути обраний староста. Проте, за поясненням Олександра Свистуна, відповідно до законодавства, ці вибори не є обов’язковими і проводяться лише за рішенням членів громади.
Поділитися новиною:
13 листопада 2024
27 листопада - десятий діалог «Децентралізація...
27 листопада о 13:00 у пресцентрі Українського кризового медіа-центру відбудеться десятий із серії публічних діалогів...
13 листопада 2024
Аналіз проекту Державного бюджету на 2025 рік, підготовленого до другого читання
Аналіз проекту Державного бюджету на 2025 рік,...
9 листопада Кабінет Міністрів України подав до Верховної Ради України проект Закону про Державний бюджет України на...
13 листопада 2024
В Україні затверджено Державний стандарт нової...
Соціальна послуга передбачає два етапи, реалізація заходів програми соціального відновлення (перший етап) та...
13 листопада 2024
Структура ОМС: порядок внесення змін (відеоурок)
Структура ОМС: порядок внесення змін...
Відеоурок від Програми USAID DOBRE роз’яснює алгоритм дій ОМС за необхідності внесення змін до їх структури та штатів...